Ziraat Kredi Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Finans Kredim

Kredi kartı kullanıcılarının karşılaştığı kartın bloke edilmesi, kullanımda olan kredi kartın ilgili banka tarafından devre ışı bırakılmasıdır. Kredi kartı blokesi bankaların inisiyatifinde olan bir durumken, müşterinin isteği üzerine de kartın kullanım dışı bırakılması mümkündür. Bankaların kredi kartı bloke etmelerindeki en önemli sebep kredi kartı dönem borçlarıdır. Banka tarafından belirtilen aylık minimum ödenmesi gereken tutarın ödenmemesi kredi kartının bloke edilmesine neden olmaktadır.

Bloke Edilen Ziraat Kredi Kartı Ne Zaman Açılır?

Birçok ödemesini kredi kartı ile yapanlar için, kredi kartına uygulanan blokenin kısa ürede açılması istenmektedir. Bu noktada borçtan dolayı kullanım dışı bırakılan Ziraat bankası kredi kartı için biriken kart borçlarının tamamen kapatılması gerekmektedir. Borcun kapatılması durumunda yaklaşık 24 saat içinde kredi kartı tekrardan müşterinin kullanımına sunulmaktadır. Borcun ödenmesine rağmen blokesi kaldırılmayan kredi kartı için bananın müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmelidir.

Bloke Edilen Kart Kredi Notunu Olumsuz Etkiler Mi?

Nakit ihtiyaçları için en çok tercih edilen bankalar artık müşteri kredi notuna bakarak hareket etmektedir. Bu doğrultuda kredi notunu etkileyen davranışlardan kaçınmak ihtiyaç anlarında lazım olan krediyi sorunsuz almayı sağlayacaktır. Mevcut kredi kartı kullanımında borcun birkaç aylık birikmesi kartın bloke edilmesine ve müşteri notu olan kredi notunun da düşmesine neden olmaktadır.

Kredi kartının bloke edilmesini ve kredi notunun düşmesini istemeyenler, ödenmesi istenen en minimum rakamı bankaya ödeyerek kartın bloke edilmesini engelleyebilirler. Ziraat bankası kredi kartı kullanıcılarının diğer bloke sebeplerinden dolayı kartlarını kullanamadıklarında müşteri temsilcileri ile görüşerek bu konuda detaylı bilgi alabilirler ve sorun ortadan kalktığında kartın blokesi kaldırılabilir. Bu süreç bloke nedenine ve zamanına göre değişkenlik gösterebilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir