Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası Finans Kredim

Altın hesapları gerek güvenilirlikleri, gerekse sağladıkları şartlar sebebiyle oldukça avantajlıdır. Her bankanın altın hesabı için farklı şartları, oranları ve avantajları bulunur. Ziraat bankası, altın hesapları için mevduat gün sayısı alternatifleri sunmaktadır. Saf altın sıfatındaki altınlarınızı gram cinsinden 300 ila 400 gün aralığında vade ile Ziraat bankasına teslim edebilirsiniz.

Ziraat Vadeli Altın Hesabı Açma Adımları

Ziraat bankasından vadeli altın hesabı açtırmak düşüncesindeyseniz; başvuru kanalı Ziraat bankası müşteri olmamanıza göre değişiklik gösterir. Eğer Ziraat bankasıyla hali hazırda çalışıyorsanız; internet şubesi üzerinden altın hesabınızı hızlıca açabilirsiniz. İnternet kullanmıyorsanız şubelerden de işlemini yaptırabilirsiniz. Ziraat bankası müşterisi değilseniz; Ziraat şubesine giderek altın hesabınızı açtırmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra hesabın takibini, işlemlerinizi internet şubesi üzerinden yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Oranları

Vadeli altın hesabınızın faiz oranları gün aralıklarına göre değişiklik göstermektedir. Çalınma ya da kaybolma riski olmaksızın; altınlarınızdan faiz getirisi kazanabilirsiniz. Hesabın açılış alt tutarı 10 gram olarak belirlenmiştir. Vadeli altın hesabınız tasarruf mevduatı sigortası ile korunmaktadır. Vadeli altın hesabınızın vadesini 1-29 gün arasında tercih ederseniz faiz oranından yararlanamıyorsunuz. 30-31 gün aralığındaki vadeler için faiz oranı %0,50 oranındadır. 32-91 gün ve 92-180 gün arası vadelerde oran aynıdır ve %0,75 değerindedir.  Ziraat bankası 181-364 gün ve 365-400 gün aralığındaki vadelerde yatırdığınız altın değeri üzerinden %0,80 oranında faiz vermektedir.

Neden Ziraat Bankası?

Ziraat bankası, bazı bankalara göre verdikleri faiz oranı bakımından bir adım öndedir. Altın hesabınızı sigorta kapsamında koruması da oldukça önemlidir. Ayrıca sizi belli bir vade süresi ile sınırlamaması, alternatifler sunması, hesabınızı kendinize göre organize etmeniz açısından yararlıdır. Başlangıç tutarının az olması elinizdeki az miktardaki altını da değerlendirebilme şansı sunan Ziraat’ın sağladığı avantajlardan biridir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?” üzerine 1 yorum

  1. Ramazan Aydın dedi ki:

    Altın hesabı için bilmiyorum ama vadeli hesaplarda Ziraat bankası oranları diğer bankalara göre düşük. Kredi alırken düşünülebilir ama para yatırmalık değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir