Ziraat Bankası Mesai Saatleri

Ziraat Bankası Finans Kredim

Ziraat Bankası mesai saatleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Türkiye’de bulunan 3 büyük devlet bankasından biri olan Ziraat Bankası, çalışma saatleri konusunda her yıl yeni bir duyuru yapmaktadır.

Bir devlet bankası olduğu için çalışma saatleri prensiplerine bağlı kalmakta ve ortalama 1800 civarında şubesiyle bu prensipleri değiştirmemektedir.

Türkiye’nin herhangi bir yerine gittiğinizde Ziraat Bankası çalışma saatlerinde herhangi bir farklılık görebilmeniz mümkün olmamaktadır.

Ziraat Bankası çalışma saatleri ve günleri söz konusu olduğunda detaylı bir araştırma yapmak isterseniz birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Bankanın çalışma günleri, saatleri üzerine kuralları son derece nettir.

Ziraat Bankası Hafta İçi Kaçta Açılıyor?

Birçok kişi devlet dairelerinde olduğu gibi devlet bankalarında da mesainin 8.30’da başladığını düşünmektedir. Ne var ki bankalarda mesai saatleri 8.30’da başlamamaktadır.

Her ne kadar bir devlet bankası olarak bilinse de Ziraat Bankası da hafta içi mesai saatlerine saat 09.00’da başlamaktadır.

09.00 bankanın tüm çalışanları hazır şekilde kapılarını açtığı saatlerdir. Kişi, sabah saatlerinde banka ile herhangi bir işlem yapmak isterse 09.00’dan sonra dilediği gibi başvurabilir.

Ziraat Bankası Hafta İçi Öğle Arası Kaçta?

Binlerce kişinin tereddüt ettiği ve bilmeden saatleri şaşırıp işlemleri kaçırdığı noktalardan biri de öğle arasıdır. Mesai saatinin 09.00’da başladığını bilen kişiler, öğle arasının da ne zaman başladığını bilmek isterler.

Ziraat Bankası çalışma saatleri öğle arası 12.30 ile başlamaktadır. Kişiler saat 12.30’da bankaya geldiklerinde bankanın çalışmadığını, kapılarının kapalı olduğunu kolayca görebilirler.

Ziraat Bankası çalışma saatleri öğle arasından sonra tekrar saat 13.00’da başlamaktadır. Banka çalışanları yarım saatlik bir öğle arasından sonra tekrar çalışmaya devam etmektedirler.

Ziraat Bankası Hafta İçi Kaçta Kapanıyor?

Ziraat Bankası açılış kapanış saatleri konusunda sizlere net bir aralık vermektedir. Bu saatleri bilip bankaya uğramanız çok daha pratik işlem yapmanızı sağlayacaktır

. Bankanın saat 09.00’da açılmasıyla beraber mesai saatini 17.30’da sonlandırdığı görülmektedir. Birçok resmi daireden yarım saat geç kapandığı görülmektedir.

Müşterilerin büyük çoğunluğu bankaların saat 17.00’da kapandığını düşünür fakat Ziraat Bankası kapanış saati 17.00 değil 17.30’dur. Saat 17.30 olduğunda içeride aktif bulunan işlemler tamamlandıktan sonra yeni müşteri kabul edilmemektedir.

Ziraat Bankası Hafta Sonu Mesai Saatleri

Ziraat Bankası, çalışma saatleri ile ilgili yaptığı bir açıklamada hafta içi mesai saatleri duyurusunu bildirmiştir. Bununla beraber müşterilerin pek çoğu bankayı Cumartesi günleri de açık olarak bilmektedir.

Bankanın Cumartesi günleri çalışmadığı ve herhangi bir şekilde mesai yapılmadığı unutulmamalıdır.

Aynı durum Pazar günleri için de geçerlidir. Cumartesi ile Pazar günü bankacılık işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmadığı için tüm banka işlemlerinizi hafta içi yapmanız tavsiye edilmektedir. Banka hafta içi mesai saatleri içerisinde müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Mesai Saatleri

Bugün gelişen teknoloji ile binlerce kişi bankalara gitmeye gerek görmemektedir. Banka ile yapabileceğiniz neredeyse tüm işlemleri internet bankacılığını kullanarak gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bu bakımdan Ziraat Bankası internet bankacılığına muhakkak yer vermelisiniz.

İnternet bankacılığı banka şubelerinin aksine günün belli saatlerinde aktif değildir. Aksine günün her anı dilediğiniz işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Haftanın 7 günü, 7 günün 24 saati herhangi bir bankacılık işlemi yapabilirsiniz. Bu noktada EFT için aynı şekilde mesai saatlerini beklemeniz gerekmektedir.

EFT başka bir banka hesabına para aktarımı olduğu için siz paranızı gönderseniz dahi hafta içi mesai saatleri arasında karşınızdaki hesaba aktarılmış olacaktır. Bunun dışında mesai saatini beklemenize gerek yoktur.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Ziraat Bankası Mesai Saatleri” üzerine 1 yorum

  1. Abdullah Aydın dedi ki:

    Ziraat bankası cumartesileri yarım gün açık diye biliyordum. Yanlış mı biliyorum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir