Ziraat Bankası Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Finans Kredim

 

Ziraat Bankası ek kart başvurusu nasıl yapılır öğrendikten sonra kartın başvurularını çok daha sağlıklı şekilde tamamlayabilmek mümkündür. Emekliden öğrenciye, memurdan ev hanımına kart imkânı sunan bankalardan biri olan Ziraat Bankası, Türkiye genelinde en yaygın bulunan bankalar listesinde yer almaktadır.

Binlerce müşterisi olan ve kamu özel birliktelik bankası olarak kabul edilen Ziraat Bankası, müşterilerine ek kart sunma prosedürünü oldukça pratik şekilde vermektedir.

Birkaç dakikalık işlemle kart başvurunuzu yapıp değerlendirmeye alınmasını sağlayabilirsiniz. Ziraat ek kart başvurusu için ister bankayı isterseniz teknolojiyi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası müşterilerinden biriyseniz ek kart talebinizi online sistemler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında kendiniz de şubelere giderek banka görevlileriyle görüşüp işleminizi dilediğiniz şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bankaya gitmenin en önemli avantajı dilediğiniz soruyu sormak, merak ettiğiniz her sorunun yanıtını almaktır. Online sistemde de merak edilen sorular bölümü vardır, dilerseniz bankayı arayarak veyahut mail atarak merak ettiğiniz tüm soruları sorma şansınız bulunmaktadır fakat karşı karşıya olmak birçok müşteri için daha güvenilir gelebilmektedir.

Ziraat Bankası Şubesine Giderek Yapılan Ek kart Başvurusu

Ziraat Bankası Türkiye genelinde en yaygın kullanılan kredi kartlarından birine sahiptir. Dolayısıyla ek kart talebi için tercih edilen bankalardan biri olma özelliğini taşımaktadır.

Kredi kartınıza ek kart için en güvenilir yol olarak bankaya gitmeyi tercih ettiğinizde yapacağınız ilk iş, size en yakın Ziraat Bankası şubesini bulmaktır.

Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gittiğinizde ek kart başvurusu için öncelikle temsilciyle kart durumunuz hakkında değerlendirme yapmanız gerekmektedir.

Kart borcu fazla olan ve bir nedenle ödemeyen kişilerin ek kart çıkarmaları mümkün değildir. Kartınızın incelenme ve limit durumu göz önüne alınarak değerlendirme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Banka temsilcisi, kimlik belgenizi rica ederek ek kart başvurunuz için işlemlerini başlatacaktır. Sonrasında başvuru formunu doldurmanızı isteyecektir.

Altına imza attığınız başvuru formunuz ile Ziraat Bankası ek kart işleminizi tamamlamış olacaksınız. Bir süre sonra banka size onaylanma veyahut reddedilme durumu ile ilgili bilgi verecektir.

Ziraat Bankası SMS ile Yapılan Ek Kart Başvurusu 

Ziraat Bankası ek kart çıkartma yöntemlerinden bir diğeri de SMS ile başvuru yapmaktır. Ek kart sahibi olmak için öncelikle başvurunuzu yapmanız ve sonra inceleme sürecini beklemeniz gerekmektedir. SMS ile başvuru yaptığınızda banka sizin başvurunuzu alacak ve sonucu tekrar geri dönüş yaparak bildirecektir.

Ek kart başvurusu için büyük harflerle EKKART, TC kimlik numaranızı yazmanız gerekmektedir.  İki yazı grubu arasında bir boşluk bırakmayı unutmamalısınız. Yazdığınız mesajı 4747’ye göndermeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Online İşlemler ile Yapılan Ek Kart Başvurusu

Ziraat kart başvurusu yapmak istediğinizde online bankayı tercih edebilirsiniz. Bankanın resmi sayfasına girerek kart başvurusunu yapmanız yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. İnternet bağlantınızın olduğu noktalara giderek Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine girmelisiniz.

Sonrasında arama butonuna ek kart başvurusu yazıp karşınıza çıkan kredi kartları başvuru bölümünden başvurunuzu yapmalısınız. Sunulan formu doldurarak talep ettiğiniz ek kartın limitini de belirtmeyi unutmamalısınız. İşlemi tamamladıktan sonra başvurunuzu rahatlıkla sonuçlandırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ek Kart Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ziraat Bankası ek kartı için başvuruda bulurken 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Aile onayı ile 16 yaşından büyük olmanız da yeterli görülmektedir.
  • Talep ettiğiniz ek kartınızın limitinin ana karttan daha fazla olmaması kuralını ihmal etmemelisiniz.
  • Ziraat Bankası telefon bankacılığı üzerinden 444 00 00 veya 0850 220 00 00 müşteri iletişim merkezini arayarak da ek kart talebinde bulunabileceğinizi unutmamalısınız.
  • Kart başvurusu yaparken en fazla 10 adet kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir