Yeni Kredi Kartının Gelmesi Kaç Gün Sürer?

Kredi Kartı Finans Kredim

Kredi kartı kullanımının günümüzde yaygın olması ve bankalarında kredi kartlarına sundukları pek çok avantaj, kredi kartı başvurularının giderek artmasına neden olmaktadır. Fırsat ve avantajlardan hemen yararlanmak isteyen müşteriler için ise kredi kartının ne kadar sürede geleceği önemli bir konudur.

Bankalar yeni kredi kartı onaylama ve gönderim süreçlerinde oldukça hızlı davranmakta ve müşteri sahibinin en son güncel adresine kredi kartının gönderimini sağlamaktadır. Kredi kartı ele ulaşmadan adres değişikliği söz konusu ise kişiler banka ile iletişime geçerek adres değişikliğini bildirebilirler.

Yeni Kredi Kartı Adrese Kaç Günde Ulaştırılır?

Müşterilere yönelik yeni oluşturulan kredi kartlarının dağıtımı için genellikle PTT kargo tercih edilmektedir. Nadir de olsa kredi kartı gönderimleri için özel kuryelerde tercih edilmektedir. Banka tarafından en kısa sürede hazırlanan kredi kartı dağıtıcı kuryenin yoğunluk durumuna göre teslim süresi değişmektedir. Bu süre en fazla 1 hafta ya da 1 gün aralığında olmaktadır. Başvuru yapılan bankadan gelen onay bilgisinin ardından uzun süre gelmeyen kredi kartı için mutlaka banka ile irtibata geçilmelidir.

Yeni Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Müşteri portföyünü geliştirmek isteyen bankalar taraflarına başvuruda bulunan her kesimden insana kredi kartı onayında bulunabilmektedir. Bankaların en sık yararlanılan hizmetlerinden kredi kartları için mutlaka bazı şartları sağlamak gerekiyor. İnternet üzerinden ya da cep telefonu ile yapılan başvuruların ardından bankalar başvuru sahiplerini değerlendirme sürecine almaktadır.

Daha önceki kredi kartı kullanım geçmişi ya da banka müşterisi olup olmama gibi özellikler bireysel müşterilerin yeni kredi kartı alabilmelerini doğrudan etkilemektedir. Genel olarak herhangi bir pürüz olmayan müşteriler için kredi kartı alam şartları oldukça esnektir ve en fazla 15 gün içerisinde de teslim edilmektedir.

Kredi Kartı Başvurusu Onaylandıktan Sonra Kaç Günde Gelir?

Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra onaylanma sürecine giren müşteriler, cep telefonlarına gelen onay mesajı sonrasında kartı beklemeye başlamalıdırlar. Başvuruların şubeye gitmeye gerek kalmadan yapılabilmesi gibi yeni kredi kartının müşteriye ulaştırılması da artık oldukça kolay ve hızlı hale gelmiştir.

Adres bilgisi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgesi gibi evraklar dahilinde şubeye gelmesi istenen müşteriler hızlı bir sürecin ardından kredi kartlarını beklemeye koyulmaktadır. Tüm bankaların kredi kartı çıkarma ve gönderim süreçleri benzer içeriğe sahip olmasından dolay, verilen bilgiler ufak değişiklikler dahilinde bütün bankaları kapsamaktadır.

Kaybolan Kredi Kartının Yenisi Kaç Günde Gelir?

Bir yerde unutulan ya da kaybolan kredi kartları için kullanıcıların ilk yapmaları gereken banka temsilcisi ile iletişime geçerek kayıp kredi kartı durumunun bildirilmesi gerekir. Anında kullanıma kapatılan kredi kartları, müşterinin devamlılığı için yenisinin gönderimi sağlanmaktadır. Tüm bankaların uyguladıkları prosedürler gereği yeni başvurulan ya da kayıp kartın yerine gönderilecek olan kredi kartı teslim süresi ortalama 10 gündür. Bu süre başvurudan sonraki teslimat şekli ve kayıp bildirisinin zamanı gibi ayrıntılara göre uzayabilir ya da kısalabilir.

İş Bankası Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

İş bankası müşterisi olanlar için pek çok avantajı bulunan kredi kartlarına sahip olmak kaçınılmazdır. Başvuruda bulunan kullanıcılar teslim adresi olarak ev ya da iş adreslerini verebilirler. Teslim süresinin uzamasına neden olan imkana ek olarak, müşterileri en yakın banka şubesini ziyaret ederek kullanıma hazır olan kredi kartlarını teslim alabilirler. Araya kurye sokmadan kartın teslim alınması kısa sürede kredi kartının kullanılmaya başlamasını sağlayacaktır. Ancak kuryenin dağıtımını bekleyen kullanıcılar için kartın gelmesi en fazla 1 ay kadar sürebilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Yeni Kredi Kartının Gelmesi Kaç Gün Sürer?” üzerine 2 yorum

  1. Hilal dedi ki:

    Enpara kartımı kaybetmiştim. Aradım ve iptal ettirip yeni kart istedim. 5. gün elimdeydi. Finansbank bu konuda çok iyi.

    1. Arzu Çelik dedi ki:

      Kesinlikle öyle. Halk bankasında 15 gün sürmüştü teslim edilmesi. Enpara 3 günde teslim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir