Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar

Devlet tarafından desteklenen ve her yıl yeniden düzenlenen pek çok esnaf kredisi bu yılda birçok banka tarafından verilmektedir. Her banka kendi şartlarını taşıyan esnaflara faizsiz dahi esnaf kredisi imkânı sunmaktadır.

2017 yılında pek çok bakanlık tarafından desteklenen esnaf kredileri, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından da çeşitli sektörlerde girişim sağlayacak esnaflara destek verilmesi beklenmektedir. Ayrıca yeni esnafa kredi veren bankalar ve devlet kuruluşları arasında en büyük desteği KOSGEB vermektedir.

Faaliyetlerini sürdüren esnaflara farklı kredi ve hibe seçenekleri ile destek veren KOSGEB, sektöre yeni atılan esnaflara da sıfır faiz oranları bulunan kredi seçenekleri sunmaktadır.

Vakıfbank Halden Anlayan Kredi

Vakıfbank, devlet destekli birçok kredi seçeneklerini çeşitli kategorilerdeki şartları sağlayan yeni esnaflara sunmaktadır. Proje ve yatırım kredileri, dış ticaret ve nakit kredi gibi kategorilerdeki kredilere ek olarak işletmesi için araç almak isteyenlere de kredi vermektedir.

Avrupa Yatırım Bankası iş birliği çerçevesinde sunulan esnaf kredisi kapsamında başvuru sahiplerinin 250 çalışandan az çalışana sahip olan esnaflara vermektedir. Yaklaşık 7 yıl vadeli esnaf kredi seçenekleri için en yakın Vakıfbank şubelerinden detaylı bilgi alınabilir.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Çiftçi ve emeklilere verdiği desteği yeni esnaflara da göstermeye devam eden Ziraat Bankası; girişimci kredisi, nakit yönetimi ve yerli makine üretimi destek kredisi gibi kategorilerde kredi olanağı sunmaktadır. Ziraat KFG ile yapılan sözleşme sonucuna göre desteksiz kredi almaya durumu müsait olmayan esnaflara kredi çıkarılmaktadır. Ticaret Sanayi Odası, Eczacılar Odası, Tıbbi Malzemeciler Odası ve Tarım Kredileri Kooperatifi gibi kurumlardan alınan destekler çerçevesinde esnaf kredisi verilmektedir.

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi

Esnaflara yine en çok desteği 2017 yılında da vermeye devam eden Halkbank, KOSGEB destekli faizsiz kredi imkânı ile pek çok yeni esnafın umut ışığı niteliğindedir. Ayrıca farklı sektörler içinde başvuran her yeni esnaf içinde düşük faizli ve uzun vadeli esnaf kredileri Halkbank tarafından verilmeye devam edecektir.

Bu noktada en çok çok fazla ilgi görmeyen meslekler, ustalık belgesi olan ve iş yeri açmak isteyen esnaflar ve genç girişimci esnafların Halkbank faizsiz esnaf kredilerinden yararlanma ihtimalleri daha yüksektir. 30 yaşını ve genç girişimci destek programını tamamlayan ve 3 yıllık ustalık belgesi olan girişimcilerin diğer şartları da sağlamaları halinde esnaf kredisinden yararlanmaları muhtemeldir.

Garanti Bankası Esnaf Destek Kredisi

Kredi imkanları çerçevesinde esnafları unutmayan bir diğer bankalardan biri de Garanti Bankası’dır. Esnaf destek paketi adı altında sunduğu kredi imkanında pek çok yeni esnaf acil finansman ihtiyaçlarını karşılayabilir. Garanti Bankası müşterisi olan ve çek karnesi, şirket kredi kartı ve POS gibi banka hizmetlerinden yararlanan mevcut müşterilerin faiz indirimli esnaf kredilerinden yararlanmaları mümkündür.

Yapı Kredi Esnaf Kredi Desteği

Kobilere nakit desteği sağlayan Yapı Kredi, esnafların finansman giderlerini karşılamaları amacıyla kredi destek paketleri sunmaktadır. 36 aya kadar varan vade seçenekleri kapsamında sezona hazırlık kredisi, makine donanım kredisi ve taşıt kredisi gibi seçeneklerden yararlanmak mümkündür. Herhangi bir üst limit bulunmayan kredi hizmetlerinde 3 ayda ya da 6 ayda bir eşit ödemeli taksitler şeklinde geri ödeme sağlanabilir.

Akbank Esnaf Destek Paketi

Esnaf destek kredi seçenekleri bulunan bankalardan Akbank, altın birikimi olanların Akbank altın hesabı açtırmaları halinde ya da Akbank POS hizmetlerinden yararlanılması halinde esnaf kredi desteği vermektedir. Bankanın teminat olarak sayacağı altın hesabı karşılığında esnaflara sunulan uygun faizli ve vadeli kredilerden yararlanmak mümkündür.

TEB Esnaf Kredisi

TEB esnafların ihtiyaçlarına yönelik farklı özelliklerde kredi esnaf paketi desteği sunan en önemli bankalardan biridir. Esnafa kredi paketleri içerisinde nakdi krediler seçeneği yeni esnafın finansman ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri en ideal alternatif niteliğindedir.

İş yeri destek kredisi, iş yeri yenileme kredisi ve ihracat kredileri gibi birçok kredi seçeneği sayesinde yeni iş yeri açacak olan kişilerin uygun ödeme koşulları çerçevesinde kredi ihtiyaçlarını karşılamaları söz konusudur.

QNB Finansbank Esnaf Kredisi

KOSGEB desteği alarak esnaflara gerekli kredi desteği sağlayan bankalardan QNB Finansbank, yapılan anlaşma gereği faizsiz kredi verme yetkisine sahip bir bankadır. Yeni işletmeye dair vergi levhası, kimlik fotokopisi, Ticaret Odası kayıt belgesi, İşveren SGK bildirgesi ve ticaret sicil gazetesi gibi birçok evrakı tamamlayan esnafın Finansbank esnaf kredilerinden yararlanmaları oldukça kolaydır.

İş Bankası Esnaf Kredisi

Esnafa destek kredi kampanyası ile esnafların nakit ihtiyaçlarını 2017 yılında da karşılamaya devam eden İş Bankası, Kobilere 48 aya varan vade süresi ile 150.000 TL’ye kadar esnaf kredi imkânı sunmaktadır. Esnaflar için 9 Haziran’a kadar sürecek olan kampanya, şartları sağlayan tüm girişimci esnaflara verilecektir. Sektöre adım atacak yeni esnaflar için oldukça cazip kredi olanakları hakkında daha detaylı bilgi almak için İş Bankası şubeleri ya da internet sitesi ziyaret edilebilir.

Denizbank Esnaf Kredisi

Esnafa düşük faizli kredi fırsatları ile yıl boyunca pek çok kişinin nakit ihtiyaçlarını karşıladığı Denizbank, Nefes Kredisi olarak TOBB ile anlaşması olan işletmelere kredi desteği sağlamaktadır.

Üst limit olarak 150.000 TL kredi için aylık faiz oranı 0,89’dur. Şahıs şirketleri, anonim ve limited şirketlerinin bu krediye başvurmaları mümkündür. Ayrıca işletmenin 1 yıldır faaliyet göstermesi ve 250 kişiden az çalışana sahip olması gibi şartlarında sağlanması gerekir.

“Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.