Yapı ve Kredi Bankası Kredi Yapılandırması

Kredi Finans Kredim

Yapı ve Kredi Bankası kredi yapılandırması konusunda tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır.

Özellikle Koç şirketin bünyesinde uzun zamandır hizmet veren banka, kredi konusunda ekstra esnek davranmaktadır.

Yapı Kredi Bankası’ndan taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi kapsamında dilediğiniz gibi kredi alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Aldığınız kredileri ödemekte zorlandığınızda ise Yapı Kredi Bankası kredi borcu yapılandırma alternatifi sunmaktadır. Bu sayede kendi hesabınıza uygun olarak kredi yapılandırması yapabilmeniz daha kolay olmaktadır. Ödemekte zorlandığınız borçlarınızı yapılandırırsanız borçlarınızı elinizden çıkarmanız kolaylaşacaktır.

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Yapılandırması

Yapı Kredi borç yapılandırma hesaplama işlemini yapabilmek için karşınıza birkaç yol çıkacaktır. Bu yolları denemeden önce Yapı kredi Bankası ile ilgili bilmeniz gereken birtakım detaylar bulunmaktadır.

Banka, diğer bankalardan farklı olarak müşterilere yardımcı olup aynı zamanda kendini karlı çıkarmaktadır.

Yapı Krediye kredi yapılandırması için başvuru yaptığınızda size yeni bir kredi vermektedir.

Yeni kredi alıp taksitlerinizi uzatmakta ancak aynı zamanda faiz oranlarını da güncel tutmaktadır. Bu sayede yeni ve öncesinden daha fazla borcunuz olduğu dikkatinizi çekecektir.

Ödemekte gerçekten zorlanıyorsanız yapılandırma yapmanız önemlidir ancak keyfi yapılandırma yapmamanız hesabınız açısından daha iyi olacaktır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

  • Yapı Kredi yapılandırma 2020 yılında en çok tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır. Binlerce kişi, bankaya borcunu yapılandırmak için başvuruda bulunmaktadır.
  • Kredi borcu yapılandırmak için tercih edebileceğiniz ilk yöntem müşteri hizmetlerini aramak olmalıdır. Müşteri temsilcisi size sürecin işleyişi hakkında kişisel bilgilerinizi verecek ve kolaylıkla öğrenmenizi sağlayacaktır.
  • Yapı Kredi yapılandırma hesaplama işlemini banka şubelerinden de yapabilirsiniz. Banka şubesine gittiğinizde kişisel bilgilerinizi ve kredi sözleşmesini göstermeniz yeterli olacaktır. Sonrasında size uygun şartlar anlatılacaktır.
  • Her kredi diğerinden farklı olduğu için bankanın önerisi de değişkenlik göstermektedir. Bu bakımdan kişisel durumunuzu izah etmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Yapı Kredi borç yapılandırma telefon üzerinden gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Bu bakımdan kredi yapılandırma ihtiyacınız olduğunda birkaç dakikalık telefon görüşmesi ile bunu sağlayabilmeniz mümkündür.

444 0 444 üzerinden yapılandırma işlemi gerçekleştiren Yapı Kredi Bankası, müşteri hizmetleri üzerinden yapılandırma başvurunuzu alabilir. Bunu yapabilmek için ne kadarlık krediniz kaldığını, sözleşmenizin ne durumda olduğunu belirtmeniz yeterlidir.

Müşteri temsilcisi, kişisel bilgilerinizi aldıktan sonra yapılandırmayı sizin için nasıl yapacaklarını izah edecektir.

Sonrasında faiz oranları ve vadeler hakkında detaylı bilgi sunduktan sonra kabul edip etmediğinizi soracaktır. Kabul etmeniz halinde yapılandırma başvurunuz incelenmeye alınacaktır.

İnceleme sonrasında onay alırsanız ödemeleriniz daha kolay gerçekleşebilecektir.

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma

Taşıt kredisi ihtiyaç kredisine nazaran daha yüksek meblağlar içeren bir kredidir.

Krediyi çeken ve ödemekte zorlanan kişiler, taşıt kredisi ile yapılandırma yoluna gidebilmektedirler. Yapı Kredi Bankası, taşıt kredisi yapılandırmasında faize dikkat etmeniz önerilmektedir.

Faiz ödemelerde iki katı kadar görünecektir ancak taksit sayınızı arttırmanız halinde bu oranın dengede tutulabilmesi mümkün olacaktır.

Yapı Kredi Bankası güncel faizlerle yapılan yapılandırmalarda hem artı hem de eksi yönlere sahiptir. Bu özelliği sayesinde kişinin oturup güzel bir değerlendirme yapması tavsiye edilmektedir. Bu sayede istediği gibi yapılandırma doğru bir hamle olacaktır.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Yapı Kredi Bankası, konut kredisi konusunda tercih edilen bir bankadır. Bu bankadan kredi çektiyseniz yapılandırma durumu söz konusu olduğunda da bu bankaya yönelmelisiniz.

Konut kredisi yüksek meblağlı bir işlem olduğu için bankanın size sunacağı şartları iyice dinlemelisiniz. Aksi halde taksitleri uzatmak isterken borcunuzun başlangıç noktasına döndüğünü görebilirsiniz.

Faiz oranları yüksek bir banka olan Yapı Kredi bu özelliği nedeniyle yapılandırmada zorlanmanıza neden olabilir.

Faizlerin taksitlere nasıl dağıldığını görebilir, uzun vadede ödeme şansı elde ederseniz şartları kabul edebilirsiniz. Bu sayede yapılandırma sizin için karlı bir alışveriş olacaktır. Aksi halde size pek bir kar getirmesi mümkün değildir.

Yapı Kredi Bankası Kredi 72 Aylık Yapılandırma

Yapı Kredi Bankası, 72 aylık yapılandırma teklifine olumlu bakan bir bankadır. Bu bakımdan bankanın şans tanıdığı görülmektedir ancak faiz oranlarında da ciddi bir artış olduğu gözden kaçmamaktadır.

Banka tercih edilmesi halinde size bu onayı vermekte ancak ciddi bir kar payı almaktadır.

Kredi yapılandırmanızda 72 aylık ödemeyi ancak taşıt kredisi ve konut kredisi için yapabilme onayınız bulunmaktadır.

İhtiyaç kredisi için böyle bir alternatif sunulmamaktadır. Bu bakımdan meblağın büyüklüğü belirleyici olabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Yapılandırma Şartı

Yapı Kredi Bankası’nın sizin kredi borcunuza yapılandırma onayı verebilmesi için sürecin yasal aşamaya gelmemiş olması gerekmektedir.

Müşterilerini arka arkaya 3 kez uyaran banka 3. ayın sonunda ödeme gerçekleşmez ise avukata vermektedir. Bu durum, yasal sürecin başlaması anlamına gelmektedir. Dolayısıyla borcunuzu ödemeyeceğinizi fark ettiğiniz an 3 ay dolmadan bankaya gidip yapılandırma için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası yasal süreci başlamış aynı zamanda birkaç kez uyarı alarak şüpheli kategorisine girmiş kişilere, yapılandırma şansı tanımamaktadır. Bu kategoriye girmeniz halinde başvurularınız reddedilecektir.

Kredi puanı yüksek, yasal olarak sıkıntı yaşamamış müşterilerden biriyseniz dilediğiniz gibi yapılandırma başlatabilir, ödemelerinizi sağlıklı şekilde uzun vadede taksitlendirebilirsiniz.

Yapılandırma bu aşamada ödeme zorluğu olanlara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir