Türkiye İş Bankası Mesai Saatleri

İş Bankası Finans Kredim

Türkiye İş Bankası mesai saatleri, çalışma prensipleri ve köklü tarihi ile en başarılı bankalardan bir tanesidir.

Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan İş Bankası aynı zamanda en kalabalık müşteri kitlesine sahip bankalarından biri kabul edilmektedir.

Bankanın bu denli popüler olmasını sağlayan birçok nedeni bulunmaktadır. Kalite, profesyonellik, başarılı hizmet, güçlü bir destek ekibi İş Bankası’nın tercih edilirliğini arttırmaktadır.

1924 yılında açılmış olan Türkiye İş Bankası bu tarih itibariyle Türkiye’de hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Bireysel ve ticari bankacılık hizmeti sunan en büyük özel banka olarak tanınmaktadır.

İş Bankası yalnızca Türkiye’de değil aynı zamanda 25’i yurt dışında olmak üzere 1.350 civarında şubeye sahiptir.

Türkiye İş Bankası Sabah Kaçta Açılır?

İş Bankası çalışma saatleri sabah 09.00 itibariyle başlamaktadır. Bazı bankaların çalışma saatinin 08.30 olması akıllarda soru işareti oluşturabilmektedir ancak İş Bankası müşterilerinden biriyseniz sizin bankacılık işlemlerinizi yapabilmeniz için uygun saat 09.00 itibariyle başlamaktadır. Bu saatler içerisinde tercih ederseniz banka şubelerinden herhangi bir tanesine gidebilirsiniz.

İş Bankası şubelerinin her birinde çalışma saatleri aynı zaman diliminde başlamaktadır. Bu bakımdan ülkenin neresinde olursanız olun banka işlemlerinizi sabah 9’dan sonra yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Öğle Arası Kaçta?

İş Bankası öğlen saatleri, banka işlemlerinin yapılmadığı aynı zamanda herhangi bir müşterinin de alınmadığı saatlerdir.

İçeride olan müşterilerin de bankacılık işlemleri gerçekleştirilmemektedir. Bu saat aralığında banka çalışanları ihtiyaçlarını karşılamakta ve dinlenmektedirler.

Türkiye İş Bankası öğle arası 12.30 itibariyle başlamaktadır. Saat 12.30’dan 13.30’a kadar bankada öğle arası olduğunu unutmamalısınız. Bu saat aralığında banka işlemlerinizi gerçekleştirebilme gibi bir ihtimaliniz bulunmamaktadır. Dolayısıyla ya beklemeniz ya da daha sonra tekrar gelmeniz istenmektedir.

Türkiye İş Bankası Mesai Bitiş Saati

İş Bankası çalışma saatleri öğle arasından sonra tekrar başlamaktadır. Öğle arası 13.30’da sona erdikten sonra müşteriler tekrar bankadaki işlemlerini yapabilmektedirler. Bu saat itibariyle 17.30’a kadar bankacılık işlemlerine devam edilebilmesi mümkündür.

17.30 itibariyle bankanın mesai saati sona ermiş bulunmaktadır. Dolayısıyla kişiler, işlem yapabilmek için bir sonraki günü beklemek zorundadırlar.

Bankanın içerisinde kalan müşteriler, sıralarını saat 17.30 öncesinde almışlarsa kendi işlemlerini yapabilmektedirler.

Saatlerce bekledikten sonra mesai saatinin dolmuş olması mağdur edilmenize neden olmamaktadır. Bu nedenle mesai saatinin bitmesinin ardından sıra almamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi halde bankada yapmak istediğiniz ne varsa yapılmaktadır.

Türkiye İş Bankası Hafta Sonu Çalışıyor mu?

İş Bankası müşterileri yalnızca hafta içi değil aynı zamanda hafta sonu da çalışan şubeler hakkında fikir edinmek istemektedir.

İş Bankası’nın açmış olduğu bazı şubelerde haftanın her günü mesai saati uygulaması yapılmaktadır. Bu bakımdan şehrinizde bulunan şubelerden hangisinin açık olduğunu öğrenmeniz faydalı olabilmektedir.

Bazı İş Bankası şubeleri hafta içine ek olarak Cumartesileri çalışırken bazı şubeler hem Cumartesi hem de Pazar günleri çalışmaktadır.

Acil bir durum olduğunda bu şubelere giderek hizmet alabilmek mümkün olmaktadır.

Türkiye İş Bankası Hafta Sonu Mesai Saatleri

Türkiye İş Bankası şubelerinden bazıları hafta sonu aktif olarak çalışabilmektedir. Bu şubelerin hafta içi ile aynı olmayan mesai saatleri bulunmaktadır.

Cumartesi ya da Pazar günlerinde sabah saat 10.00 olduğunda işbaşı yapıldığı bilinmektedir. Bununla beraber kapanış saatleri şubeye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bazı şubelerde 17.00’da kapanırken bazılarında 18.30 ya da 19.00 civarında kapanabilmektedir. Hangi şubeye gitmeye niyet ederseniz öncesinde telefonla iletişim kurup daha sonra yola çıkmanız çok daha faydalı olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir