Türkiye İş Bankası Kredi Yapılandırması

İş Bankası Finans Kredim

Türkiye İş Bankası kredi yapılandırması, Türkiye’de binlerce müşterinin rahat etmesini sağlayan uygulamalardan bir tanesidir.

Oldukça geniş bir müşteri portföyüne sahip olan İş Bankası, 1924 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Güvenilir ve tecrübeli olması, müşteri öncelikli çalışması, binlerce kişinin İş Bankası’nı tercih etmesini sağlamaktadır.

Türkiye’de her yıl binlerce kişi farklı nedenlere dayalı olarak kredi almaktadır.

Kredi alan müşterilerden bazıları gelir dengesizliği nedeniyle ödenmekte zorlanabilmektedir. Bu gibi bir durum söz konusu olduğunda İş Bankası kredi yapılandırma hesaplama işleminin yapılması tavsiye edilmektedir. Bu sayede siz de düzenli şekilde ödeme yapabilme şansı yakalarsınız.

Türkiye İş Bankası Kredi Yapılandırması

İş Bankası kredi borcu yapılandırma konusunda cömert ve esnek davranan bankalar arasında yer almaktadır. Aldığınız borcu ödemekte zorlandığınızda banka bunu fark etmekte ve sizi uyarmaktadır.

Uyarılara rağmen ödememe konusunda direnmenizse yasal işlemlerin başlatılmasına neden olmaktadır.

Süreç bu noktaya gelmeden kendiniz başvuru yaparak borcumu yapılandırmak istiyorum demelisiniz. Bu sayede hem zaman kaybetmemiş olursunuz hem de borcunuzu ödemeniz için karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirsiniz.

İş Bankası yapılandırma 2018 yılında yapıldığı gibi daha önceki yıllarda da gerçekleştirilmiştir ancak birçok müşteri durumdan yeni yeni haberdar olmaktadır.

Kendinizi zor duruma düşürmeden yapılandırma kanallarını öğrenmeli, borcunuzu düzene sokmalısınız.

İş Bankası Müşteri Hizmetleriyle Borç Yapılandırma

  • İş Bankası kredi hesaplama ve krediyi yapılandırma konusunda geniş imkânlara sahip olan bir bankadır.
  • İş Bankası kredi yapılandırma iletişim yollarını merak ediyorsanız tercih edebileceğiniz ilk yol müşteri hizmetleri olmalıdır. Yapmanız gereken işlem oldukça basittir.
  • Müşteri hizmetlerini arayarak kredi borcunuz olduğunu ve yapılandırmak istediğinizi dile getirmelisiniz. Sonrasında banka temsilcisinin size sorduğu sorulara cevap vermelisiniz.
  • Sorulara cevap verdikten sonra bankanın sizin adınıza dosya açması gerekmektedir. Arkasından inceleme olacağı belirtilecek ve görüşme sonlandırılacaktır. Yapılandırma için şartların uygun bulunması halinde bankadan size geri dönüş sağlanacaktır.
  • Türkiye İş Bankası müşteri hizmetlerine 0850 727 0 724 numarası üzerinden ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Şubeden Borç Yapılandırma

İş Bankası’ndan kredi aldıysanız ve bu krediyi daha sonra yapılandırma hakkınız bulunmaktadır. Yapılandırma işlemini gerçekleştirebilmek içinse banka şubesine gitme yolu en hızlı adım olacaktır.

Şubeler arasında şansınız varsa kredi çektiğiniz İş Bankası şubesine gitmeniz önerilmektedir. Bu sayede süreç daha hızlı ilerleyecektir. Bu şubeye gitme durumunuz yoksa herhangi bir İş Bankası’nda da size yardımcı olmaları mümkündür.

Şubede kredinizi yapılandırmak istediğinizi söylediğinizde size form ve dilekçe verilecek bilgileriniz sorulacaktır. Arkasından onay verdikten sonra yapılandırma işleminin kaç taksit, ne kadar faizle olacağı hakkında bilgi sunulacaktır.

İş Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma

İş Bankası üzerinden taşıt kredisi aldıysanız bankanın kendi şubelerinden birine giderek bu borcu yapılandırma hakkınız bulunmaktadır.

Taşıt kredisini yapılandırabilmek için şubeye kimliğinizle beraber gidip başvuruda bulunabilmeniz mümkündür.

Kimlik girişiniz yapıldıktan sonra görevli size niçin yapılandırma yapmak istediğinizi soracaktır.

Gelir dengesizliği söz konusu ise yeni gelir belgenizi gösterip dağılımı yeniden gerçekleştirmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Yeniden gelir dağılımı yapma durumunda taksitler uzayacak ancak bu oranda faiz oranları da artacaktır.

Şartlar konuşulduğunda sizin için uygun olursa yapılandırmaya onay verebilirsiniz. Bu sayede birkaç dakika içinde imza atıp ilk taksit tarihinizi öğrenebilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İş Bankası’nın en çok tercih edilen kredisi ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisini alan ancak daha sonra ödeme sıkıntısı yaşayan kişiler, yapılandırma yoluna gidebilmektedirler.

Yapılandırma için tercih edebileceğiniz yöntem müşteri hizmetleri olabilir. Ekstra şubeye girmeye gerek kalmadan ihtiyaç kredisi yapılandırması yapabilirsiniz.

Müşteri temsilcisi kişisel bilgilerinizi soracak ve size uygun olan vade, faiz oranları bilgisini verecektir. Şartlar sizin için uygun olursa onay verip inceleme sürecini başlatacaktır.

İnceleme sürecinde yapılandırma için uygun olup olmadığınız incelenecektir.

Arkasından onay alırsanız geri dönüş yapılacaktır. Birkaç dakika içinde işlemlerinizi tamamlayıp yeni ödeme çizelgesi hakkında fikir edinebilmeniz mümkün olacaktır.

İş Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

İş Bankası, konut kredisi için popüler bankalardan biri kabul edilmektedir. Kredi ağı çok geniş olduğu için yapılandırma konusunda da esnek davrandığı görülmektedir.

Banka şubelerinden herhangi birinden konut kredisi aldıysanız ödeyebilmek için yeniden aynı şubeye gidip başvuru yapmalısınız.

Yapılandırma işleminin size uygun olup olmadığına göz gezdirmelisiniz çünkü faiz oranları uzun vadede çok yüksek bir hal alabilir.

Fiyatlar tahmin ettiğinizden yüksek olduğunda yapılandırma daha maliyetli gelebilmektedir. Bu konuda dikkat ettikten sonra kimliğiniz ve kredi sözleşmenizle başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası Transfer Yapılandırma Kabul Ediyor mu?

Bir başka bankadan kredi alan ancak ödemekte zorlanan kişiler, yapılandırma yoluna gidebilirler.

Yapılandırma yapılırken faiz oranlarının yüksek gelmesi durumunda ise transfer akla getirilebilir.

Transfer yapılandırma, şartları daha iyi olan bir bankaya borç geçirme işlemidir.

İş Bankası, transfer yapılandırma işlemine onay vermektedir ancak şartları bulunmaktadır. Bu şartlardan bir tanesi kesinlikle yasal sürecin başlamamış olmasıdır.

Avukata intikal etmiş bir kredi borcu, İş Bankası tarafından kabul görmemekte, yapılandırılmamaktadır. Aynı şekilde kredi notu düşük olan kişiler de İş Bankası tarafından yapılandırma onayı almamaktadır.

Onayı alabilmek için yüksek puanlı olmak gerekmektedir. Bu sayede zorlanmadan birkaç dakika içinde başvuru yapabilir, borç için transfer işlemine onay alarak yapılandırmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir