Türk Ekonomi Bankası Kredi Yapılandırması

Bankalar Finans Kredim

Türk Ekonomi Bankası kredi yapılandırması, banka müşterilerince tercih edilen bir yöntemdir.

Çoğu zaman kredi çekme amacıyla sık tercih edilen TEB, müşterisi bol olan bankalar arasında yer almaktadır.

Bankanın bu denli yoğun şekilde tercih edilmesini sağlayan uygulamalarından biri de yapılandırma konusunda esnek davranmasıdır.

Kişiler, nakde ihtiyaçları olduğunda Türk Ekonomi Bankası kredi alternatifini düşünebilirler.

Kendilerine uygun krediye karar verdikten sonra çekip ödemelerini başlatabilirler. Bu süreçte yaşanan aksiliklerin başında taksitleri ödeyememe problemi gelmektedir.

Kişi, kredi taksitlerini ödemeyecek duruma geldiğinde zaman kaybetmeden TEB yapılandırma birimine başvurarak kredisini yapılandırmak istediğini dile getirmelidir.

Türk Ekonomi Bankası Kredi Yapılandırması

Kredi yapılandırma hesaplanarak yapılması gereken bir işlemdir. Bu konuda TEB en yetkin bankalar arasında yer almaktadır.

Banka müşterilerinden biri olarak yapılması önerilen ilk işlem yapılandırma işleminin gecikmemesidir.

Kişi, kredi taksitlerini ödeyemeyeceğini fark ettiği an zaman kaybetmeden başvurusunu yapmalıdır.

Yapılandırmaya başvuru yaptığınızda hemen taksitler yeniden gözden geçirilmektedir.

Yeni gelir durumunuza göre nasıl ödeyeceğiniz ve faiz oranlarını nasıl dengede tutacağınız görülmektedir. Dolayısıyla yeni bir ödeme planı oluşturularak tekrar kredi borcunuzu ödemeniz mümkün olmaktadır.

Türk Ekonomi Bankası Kredi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

  • TEB taksitlendirme hesaplaması yapmak isterseniz bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir. Banka başvurusu için şubeye gitmek her zaman daha önceliklidir çünkü sıkıntınızı yüz yüze anlattığınızda alternatif plan oluşturmak daha kolay olacaktır.
  • TEB yapılandırma telefon numarası ise müşteri hizmetleri üzerinden bağlanmaktadır. Bankaya gitme gibi bir durumunuz yoksa müşteri hizmetlerini arayarak kredi yapılandırmasına başvuru yapmak istediğinizi söylemelisiniz. Banka size bu konuda yönlendirmeler sağlayacaktır.
  • Yapılandırmada bir sonraki adım hangi kredi türüne sahip olduğunuzdur. TEB; taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi vermektedir. Bu kredilerden hangisine sahipseniz yapılandırmayı da ona göre başlatmanız istenmektedir.

Türk Ekonomi Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırması

TEB yapılandırma hesaplaması yaparken sizlere sorulan ilk şey hangi kredi türüne sahip olduğunuzdur.

Almış olduğunuz kredi taşıt kredisi ise bu durumda kredi sözleşmenizi de alıp bankaya gitmeniz gerekmektedir.

Başvurunuzu yaparken gelirinizin ne kadar olduğunu ve taksitlendirmelerde nasıl bir yol izleyeceğinizi belirtmeniz istenmektedir.

Her detayı anlattıktan sonra bankanın inisiyatifine kalmış bir komisyon kesintisi olabilmektedir.

Çoğu zaman taşıt kredisi için komisyon alınmaz fakat alınması halinde bankanın gecikme ve yapılandırma komisyon ücreti alacağını bilmelisiniz.

Taşıt kredisinde yapılandırmaya gidildiğinde unutmamanız gereken en önemli nokta faizlerde artış olacağıdır. Keyfi yapılandırma yapan kişilerin bu oranları göz önünde bulundurması tavsiye edilmektedir.

Türk Ekonomi Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırması

TEB ihtiyaç kredisi yapılandırma amacınız bulunuyorsa bankanın size en yakın şubesinde işlem gerçekleştirmeniz mümkündür.

İhtiyaç kredisinde çok yüksek meblağlar vermeyen banka, yapılandırma işleminde de son derece cömert davranmaktadır. Bu bakımdan birçok kişinin 36 ay vade ile borcunu hızlı şekilde kapattığı göze çarpmaktadır.

Kişiye ve borca göre yapılan ihtiyaç kredisi yapılandırmaları 36 aydan farklı süreçlere de bölünebilmektedir. Bunun yanında herhangi bir komisyon ödemek istemediğinizde bankanın size sunmuş olduğu takvime uyma zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Kendi planınızı gerçekleştirmek niyetiniz varsa bu durumda komisyon ödeyerek daha kişisel bir düzenleme için anlaşma sağlayabilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası Konut Kredisi Yapılandırması

Türk Ekonomi Bankası konut kredisine ihtiyacınız olduğunda, krediye onay almanız mümkündür.

Ödeme sıkıntısı yaşadığınızda ise banka size ödeme, yapılandırma planı çıkaracaktır. Bu noktada konut kredisinin yapılandırma alanında herhangi ceza ödeme zorunluluğu olduğunu unutmamalısınız.

Banka ilk aşamada borcunuzu ödeyemediğiniz için size ceza kesintisi yapacaktır.

Kalan borcun %2’sini yapılandırma cezası olarak ödemek zorunda kaldığınız yapılandırma işleminde, kalan borcu belli taksitlere paylaştırmanız istenmektedir.

Her şartı kabul etmeniz halinde size düzenli bir ödeme planı sunulacak ve sorunsuz şekilde ödeme uygulaması başlatılacaktır.

Türk Ekonomi Bankası’nda 72 Aylık Kredi Yapılandırması

Türk Ekonomi Bankası, müşterileri için farklı vadelerde ödeme planı oluşturmaktadır. Bu ödeme planının özellikle vade sayısının uzun olması pek çok kişinin memnun şekilde ayrılmasını sağlamaktadır.

72 ay vadeli yapılandırma yapılması ise kişilerin ödemeleri çok kolay yapmasını mümkün kılmaktadır.

Özellikle konut ve taşıt kredisi çeken kişiler için önerilen 72 aylık ödeme sistemi, kişilerin ödemelerini uzun vadede kontrollü şekilde yapmalarını sağlamaktadır. Bu noktada unutulan detay ise faizlerdir.

72 ay vadeli yapılandırma işleminde çok ciddi bir faiz uygulaması yapılmaktadır.

Borçta ciddi bir artış gözlemlendiği için keyfi yapılandırmalardan kaçınılması tavsiye edilmektedir. Kişi bilinçli şekilde, zorunlu kalmadıkça 72 aylık kredi yapılandırmasını tekrar tekrar gözden geçirmelidir.

Türk Ekonomi Bankası Kredi Yapılandırması Yapmak Zorunda mı?

Kredi yapılandırma hakkı, hukuksal olarak kişilerin elinde bulunan bir haktır.

Türk Ekonomi Bankası da müşterilerinin başvuruları halinde bankaya olan borçları yapılandırma yapmak mecburiyetindedir.

Bankanın borcunuza yapılandırma izni vermemesi durumu kanuni açıdan mümkün değildir.

Tüm müşterilerine istisnasız en az 1 kez yapılandırma hakkı tanımak zorunda olan banka, yapılandırma şartlarını size sunmalıdır.

Şartlar hesabınıza uyarsa belli bir düzenleme yapabilir, yeni bir ödeme planı çıkarabilirsiniz. Bununla beraber bankanın kredi türüne göre bazı kesintiler yapabilmesi, cezai işlem uygulaması mümkün olabilmektedir. Bu bakımdan başvuru esnasında dikkatli olmanız, yapılandırma şartlarını tekrar tekrar gözden geçirmeniz tavsiye edilmektedir.

Sonrasında kredi yapılandırma şartlarını kabul edip borcunuzu ödemeyi düşünebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir