Ticari Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Kredi Kartı Finans Kredim

Kredi kartı, modern çağın en önemli alışveriş aracı olmuş durumdadır. Yalnızca bireysel harcamalar için değil şirketler için de kredi kartı alternatifleri bulunmaktadır. İşletme sahibi olan kişilere özel olan bu kartlara ticari kredi kart ismi verilmektedir. İşletme sahibi, kendine ve şirketine avantaj sağlayacak en iyi ticari kredi kartı kullanarak rahatlıkla alışverişlerini, ödemelerini yapabilmektedir.

Pek çok bankanın bireysel kredi kartlarına tanımadığı ayrıcalıkları ticari kredi kartlarına tanıdığı görülmektedir. Sahibi olduğunuz kartla peşin alışverişlerinizi yapabildiğiniz gibi taksitlendirme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu ve benzeri pek çok yönüyle ticari kredi kartı avantajları tahmin edilenden daha fazla kazanç sağlamaktadır.

Ticari Kredi Kartı Nedir?

İşletme sahibi olduktan sonra çok sık duyacağınız, kar elde etmenize yarayacak en önemli kart, ticari kredi kartıdır. Ticari kredi kartı en kolay açıklamasıyla işletmelere verilen özel kart olarak tanımlanmaktadır.

Bir iş yeri açtığınızda başvurunuzu yaptığınız bankadan ticari kredi kartı alabilirsiniz. Bu sayede bankaların kampanyalarından şirketiniz adına yararlanabilirsiniz. Bu yönüyle ticari kredi kartı nedir sorusuna cevap bulduktan sonra kartı almak için araştırmalara başlayabilirsiniz.

Kredi kartı, kontrol dışı kullanıldığında pek çok sorunu beraberinde getirir. Ne var ki ticari kredi kartı için bireysel bir sorun söz konusu değildir. Ticari kartınız sayesinde şirketiniz için harcama yapabilir, size özel sunulan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ticari kredi kartı hakkında detaylı bilgi edindikten sonra merak edilen sorulardan ilki ticari kredi kartı nasıl alınır şeklinde olmaktadır. Bu özel kredi kartını alabilmek için bankalardan dilediğinizi seçmeniz yeterlidir. Daha sonra internet üzerinden, telefondan veyahut banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bir işletmeniz olduğuna dair gereken evrakları bir araya toplamalısınız. İşletmenizin vergi levhası bunun için en önemli kanıttır. Daha sonra tercih ettiğiniz bankada ticari hesap açtırmanız gerekmektedir.

Ticari hesap aktif olduğunda ticari kredi kartı başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Tüm bunlar için telefon veyahut internet yerine şubelere gitmeniz sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktır.

Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Ticari kredi kartının avantajlarını ve sağladığı imkânları öğrendikten sonra başvuru için size uygun bankayı araştırmaya başlayabilirsiniz. Ticari kredi kartı veren bankalar dönemsel olarak farklı politikalar yürütebilmektedir. Faizler, indirimler, ödeme koşulları, taksit imkânları gibi pek çok farklılık tercihleriniz üzerinde etkili olabilir. Bunun için doğru bankayı seçebilmek oldukça önemlidir.

Yeterince araştırma yapıp her bankanın ticari kredi kartı avantajlarını bilmek size kazanç sağlayacaktır. Bugün bulunan hemen her banka ticari kredi kartı vermektedir. Ticari hesap açmanız halinde rahatlıkla kredi kartı alabilirsiniz.

Akbank Ticari Kredi Kartı

Ticari kredi kartı sahibi olabilmek için Akbank’ı tercih edebilirsiniz. Akbank bünyesinde işletme sahiplerine verilen kredi kartına Axess Business kart ismi verilmektedir.

Ticari kart alma şartlarına uyum sağlayabildiğiniz durumda Akbank şubelerinden herhangi birine gidebilir, kendiniz için ticari hesap oluşturabilirsiniz. Hem ticari giderlerinizi görebileceğiniz hem de avantajlardan yararlanabileceğiniz bir kart alabilirsiniz.

Yıllık kart ücreti olarak 105 TL alan Akbank, nakit avans fırsatında %1.84 faiz oranı işletmektedir. Dolayısıyla avans ihtiyacınız olduğunda nakit çekebilirsiniz. Avans için banka ATM’sini tercih ederseniz %3,5 + 8 TL ücret ödemeniz gerekecektir.

Kart limitiniz 1 TL ile 15 bin TL arasında olursa %25, 15 bin TL ile 20 bin TL arasına olursa %30, 20 bin TL üzerinde olursa %40 geri ödeme oranı üzerinden ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ticari kredi kartı limitleri geri ödeme noktasında önemlidir.

Türkiye Ekonomi Bankası Ticari Kredi Kartı

Türkiye Ekonomi Bankası’nı tercih ederek ticari kredi kartı almak isterseniz yıllık 95 TL kart aidatı ödemeniz gerekmektedir. Sahibi olduğunuz ticari karta ilave olan her kart için ayrı 95 TL uygulaması bulunmaktadır.

Alışverişlerinizde %1,84 oranında faiz uygulaması yapan banka aynı zamanda nakit avans fırsatı da sunmaktadır. Bankanın kendi ATM’sini tercih ederek avans çekmek isterseniz %5+5 TL ücret aldığı bilinmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası’nın ticari kredi kartının ismi World Businesscard’dır. World Businesscard’ın sıradan bireysel kartlardan çok daha farklı yönleri bulunmaktadır.

Ticari kredi kartı ile normal kredi kartı arasındaki farkları merak edenlerden biriyseniz bu kartın havaalanı otoparklarında indirim fırsatı bulunduğunu bilmelisiniz. Bunun dışında seyahat ve eğlence danışmanlığı imkânı sunan kart aynı zamanda tercümanlık hizmeti almanızı da sağlamaktadır.

Halkbank Ticari Kredi Kartı

Halkbank müşterilerine ticari kredi kartı olarak Paraf Businesscard adı altında kredi kartı vermektedir. Bu kartla beraber iş yerinin tüm ince hesaplarını takip edebilmek mümkün. Yıllık kart ücreti olarak 75 TL alan banka aynı zamanda ekstra kartlar için de 75 TL almaktadır.

Kartın %1,84 oranında faizi bulunmaktadır. Avans avantajı bulunan kredi kartı, Halkbank’ın kendi ATM’sinden çekim yapıldığında %3+3 TL ödeme aldığı bilinmektedir.

Tekstilbank Ticari Kredi Kartı

İş dünyasında ticari kredi kartı ihtiyacı duyan iş yeri sahipleri için Tekstilbank, Bonus Business Card fırsatı sunmaktadır. Yapacağınız alışverişlerde üst limit ayarlanabilir özelliği bulunan bu ticari kartın aynı zamanda 58TL kart ücreti bulunmaktadır.

Kendi ATM’sinden avans çekildiğinde %3,5+2 TL geri ödeme şartı bulunduran kart, %1,84 kredi kartı faizine sahiptir. Bu karta sahip olan işverenler, çalışanlarının tüm harcamalarını kontrol edebilirler.

İş Bankası Ticari Kredi Kartı

İş yeri sahibi olduktan sonra ticari kredi kartı sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bunun için ticari kredi kartı için gerekli evrakları teslim edip ticari hesabınızı aktifleştirmeniz gerekmektedir. Sonrasında kredi kartınızı rahatlıkla alabilirsiniz. İş Bankası’nın sunmuş olduğu ticari kredi kartının adı Vadematik kredi kartıdır.

Ticari riskleri olabildiğince aza indiren kredi kartı aynı zamanda çek ve senet gibi yüksek finansal işlemlerin de çözümlenmesini sağlamaktadır. Yıllık 60 TL kart ödemesine sahip olan kredi kartının aynı zamanda avans fırsatı da bulunmaktadır.

Vakıfbank Ticari Kredi Kartı

Bankalardan ticari kredi kartı almak isteyen pek çok kişi öncelikle ticari kredi kartı kimlere verilir sorusunu sormaktadır. Ticari kredi kartı alabilmek için iş yeri sahibi olmanız yeterlidir. Sonrasında istediğiniz bankadan tercihte bulunabilirsiniz.

Vakıfbank’ın kredi kartını tercih ederseniz World puan kazandıran Business Card sahibi olabilirsiniz. Bu kartla beraber asistans hizmeti, seyahat harcamaları esnek ödeme fırsatları sunulmaktadır.

Vakıfbank Business Card için yıllık 54 TL kart aidatı ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca avans çekebilme şansı da bulunmaktadır. Bankanın kendi ATM’sinden avans çekmeniz durumunda %3.84 + 6,5 TL ödeme bedeli alınmaktadır.

Finansbank Ticari Kredi Kartı

Ticari kredi kartı kimler alabilir sorusuna cevap olarak siz de iş yeri sahiplerinden biriyseniz kartı alabilmeniz mümkündür. Tercih ettiğiniz banka, Finansbank olursa ticari kredi kartınız Cardfinans Vadekart olacaktır. Bu kartla beraber yüklü miktarda çek ve senet işlemlerinizi çözümleyebilmeniz mümkündür. Ayrıca kartın getirisi olarak tüm kredi kartı avantajlarını da kullanabilirsiniz. Cardfinans Vadekart için yıllık 89 TL kart ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Denizbank Ticari Kredi Kartı

Ticari kredi kartınızı Denizbank’tan almak isterseniz Bonus Business Card alabilirsiniz. Denizbank avantajlarından her birine sahip olacağınız bu kartla işletmenizin giderlerini an be an takip edebilirsiniz. Üstelik çalışanlarınızın hangi masraflar için ne kadar harcama yaptığını da görebilirsiniz.

Nakit sıkıntısı yaşatmayan Bonus Business Card, avans çekme fırsatı da sunmaktadır. Bonus Business Card’ın yıllık ücreti 114 TL’dir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir