Şubesiz Bankacılık Nedir? Nasıl İşler?

Gündem Finans Kredim

Özellikle son yıllarda teknolojinin her geçen gün yeni gelişmelere gebe olması ile birlikte bankacılık sektöründeki hizmetler de giderek daha teknolojik bir hal almaya başlamıştır. Günümüzde pek çok banka şubesiz bankacılık ürünleri çıkararak müşterilerinin çok daha kolay bir şekilde hizmet almasını sağlamaktadır. Bankacılık konusunda yeni bir çağ olan şubesiz bankacılık hizmetlerinin sayesinde son yıllarda müşterilerin yaptığı bankacılık işlemlerinin yüzde 70’inin şube dışından gerçekleştirildiği belirlenmiştir.

Şubesiz Bankacılık Hizmetinin Bankalara Yararı Nedir?

Şubesiz bankacılık bankaların masraflarını azaltmakta ve onlara yüksek oranda kar ettirmektedir. Şubesiz bankacılık ile bankalar hem şubelerdeki iş gücünden hem de şubelerde tüketilen mallardan tasarruf etme imkanına sahip olmaktadır.

Şubesiz Bankacılık Hizmeti Nasıl İşlemektedir?

Şubesiz bankacılık ile kişiler hizmetini aldıkları bankaların şubelerine gitmelerine gerek kalmadan internet ya da telefon üzerinden ihtiyaç duydukları tüm işlemleri gerçekleştirebilmektedirler. Yurt dışında ”Direct Banking” olarak da adlandırılan ve dünyanın pek çok ülkesinde aktif olarak faaliyet gösteren bu sistemde her türlü işlem çok daha hızlı bir şekilde ve kısa sürede tamamlanabilmektedir.

Şubesiz Bankacılık Hizmeti Veren Bankalar

Günümüzde bankaların müşterilerine sunduğu çeşitli şubesiz bankacılık ürünleri bulunmaktadır ve bunlar arasında en çok bilinenleri Finansbank’ın Enpara ürünü, Yapı Kredi Bankası’nın Nuvo ürünü, ABank’ın Mutlu Param ürünü, Denizbank’ın Dijital Deniz ürünü, TEB’in CEPTETEB ürünü, Kuveyt Türk’ün Senin Bankan ürünü ve son olarak da Garanti Bankası’nın iGaranti ürünüdür.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir