Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Finans Kredim

Banka kredisi bitmek bilmeyen ihtiyaçlar ve acil çıkan ihtiyaçlar için günümüzün önemli ihtiyaçlarından biri halini almıştır. Bu doğrultuda kredi notu düzeyine göre krediyi onaylayan bankalar için, düşük kredi notu kredinin onaylanmaması için en geçerli sebeplerden biridir. Öncelikle kredi notunu yükselmesini isteyen kişilerin bir anda yükselmenin söz konusu olmayacağını iyi bilmeliler. Alınan tedbirlerin ve referans notu yüksek bir müşteri olabilmenizi sağlaması için uzun vadeye yaymanız gerekmektedir. Kredi notunu yükseltmek için en ideal yollardan biri ise, mevcut olan borçların bankaya bir önce ödenmesidir. Müşterinin bu noktada kredi notu yükseltme çabasını birkaç farklı yoldan göstermeye çalışması, not ortalamasının büyük ölçüde olumlu yönde artışına neden olacaktır.

Kredi Notunu Yükseltmenin Önemli İpuçları

Kedi alınmak istenen bankaya dair olan tüm borçların kapanmasının ardından, atılması gereken ikinci önemli adım, limiti düşük olan bir kredi kartı talebinde bulunmaktır. Uzun bir süre kredi kartı faturasının düzenli bir şekilde ödenmesi, bu konudaki istikrarınızın bankaya ulaşmasını sağlayarak kredi notunuzun yükselmesi söz konusu olacaktır. Diğer önemli bir hamle de düşük miktarda bir kredi talebinde bulunmaktır. Onaylanan düşük tutarlı kredinin belirtilen taksitlerini aksatadan ödemek de kredi notu yükseltmek isteyenlerin başvuracakları önemli ipuçlarından biridir.

Kredi Notundan Dolayı Kredi Alamayanlar Ne Yapmalı?

Kredi notu düşük olduğu için kredi almak bir kenara, kredi kartı bile alamayan pek  çok kişi bulunmaktadır. Çok sayıdaki başvuruya rağmen olumsuz yanıtlanan kredi kartı ve kredi için, kredi notu yükseltme çabasına girilmesi yerinde olacaktır. Böyle bir engele takılan kişilerin, öncelikle kredi istenen bankadan banka hesabı açtırmak ve tüm ödemelerin bu hesap üzerinden yapılması önerilir. Birkaç ay bu yöntemde istikrarı sürdürmek düşük limitli bir kredi talebinin onaylanmasını sağlayacaktır. Bu aşamada da aylık ödemelere sadık kalınması kredi notunu yükselteceği için, adım adım istenen banka kredisine ulaşmak zaman alacak olsa da sonunda hedefinize ulaşmanız mümkün olacaktır. Kredi notu uygulamasına takıldığı için kredi çekmekte zorlanan kişilerin, kredi notunun nelerin düşüreceğini ve kendilerinde hangi olumsuzlukların etkili olduğunu gözden geçirmeleri gerekir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir