Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

Her geçen gün kullanım oranı hızla artan kredi kartları en çok internet alışverişlerinde tercih edilmektedir. İnternet alışverişine açık olmayan kartlar alışveriş yapsanız da ödeme kısmında son güvenlik önemlerini geçememektedir. Dolayısıyla alışverişe kapalı olan kartlarla internetten bir şeyler almak mümkün değildir.

Yapılan düzenlemeler sonucunda birkaç kez ertelenen ve herkese kartını açması için ikazda bulunan bankalar son tarihten sonra kartları, internet alışverişine kapatacaktır. Bu nedenle kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır sorusuna cevap bulunmalıdır.

Kredi Kartları İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Kredi kartını internet alışverişine açtırma durumu birkaç farklı yöntemle yapılmaktadır. Bugün hemen herkesin neredeyse 2-3 tane kredi kartının olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla her birinin tek tek açılması ve internet alışverişine hazır edilmesi gerekmektedir. Aksi halde internetten yapacağınız hiçbir alışverişi güvenli şekilde sonlandırmanız mümkün değildir.

Kredi kartınızı internet alışverişine açmak için sms veyahut müşteri temsilcisiyle görüşme yolunu tercih edebilirsiniz. Bununla beraber kartınızın ait olduğu banka şubesine giderek de durumu çözebilmeniz mümkündür.

Garanti Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Sahip olduğunuz kredi kartı Garanti Bankası kartlarından biriyse internet alışverişine açmak için sms yolunu tercih edebilirsiniz. Sms attığınızda birkaç dakikalık işlem sonucunda kartınız internet alışverişi için daha güvenli ve onaylı olacaktır.

Garanti Bankası, Bonus Kart sahibiyseniz kartınızı internet alışverişine açmak için telefonunuzun sms bölümüne gelip büyük harflerle onay yazmalısınız. Bir boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 6 rakamını yazmalısınız.

Mesajınızı kontrol ettikten sonra 3340’a göndermelisiniz. Sahip olduğunuz kart Bonus değil de Paracard ise bu durumda büyük harflerle açık yazıp bir boşluk bırakmalısınız. Sonrasında kartınızın son 6 hanesini yazmalısınız. Mesajınızı kontrol ettikten sonra 3340’a gönderebilirsiniz.

Kartını açmak için müşteri hizmetlerini aramak isteyenler 444 0 333’ü arayabilirler.

İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Kredi kartı internet alışverişine açma İş Bankası için de oldukça basit bir işlemdir. Kartınızı alışverişe açmak için sms veyahut müşteri hizmetleri alternatiflerini düşünebilirsiniz. Bununla beraber İşCep uygulaması üzerinden de kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

Kredi kartını internet alışverişine açmak isteyen İş Bankası müşterileri, telefonlarının sms bölümüne gelmelidir. Daha sonra büyük harflerle onay yazıp bir boşluk bırakmalıdır. Sahip oldukları kredi kartlarının son 6 hanesini yazmalıdır. Mesajı gözden geçirdikten sonra 4402’ye göndermelidir.

Tercih edilirse sms yerine 0850 724 07 24 de aranabilir. Müşteri hizmetleri yardımcı olacaktır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Sahip olduğunuz kredi kartı Yapı Kredi Bankası’na ait olan Worldcard ise internet alışverişine açmak için sms, telefon görüşmesi veyahut internet alternatiflerini düşünebilirsiniz. Bu alternatifler arasında en pratik olan sms yoludur.

Kredi kartınızı internet alışverişine açmak için telefonunuzun sms bölümüne gelmelisiniz. Büyük harflerle açık yazmalı bir boşluk bırakmalısınız. Sonrasında sahip olduğunuz kartın üzerinde yer alan müşteri numarasını girmelisiniz. Mesajınızı gözden geçirdikten sonra 4944’e göndermelisiniz.

Tercihinize bağlı olarak 444 0 444 veyahut 0850 222 0 444 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Akbank müşterisi olup kredi kartına sahip olanların hemen hepsi Axess kart kullanmaktadır. Kredi kartını internet alışverişine açtırma Akbank’ta yalnızca birkaç dakikalık bir işlemdir. Bunun için sms veyahut müşteri temsilcisiyle görüşme işlemini tercih edebilirsiniz.

Sms kullanarak kartını açtırmak isteyenler telefonlarının sms bölümüne gelmelidir. Büyük harflerle internet yazıp bir boşluk bırakmalıdır. Mesajı 8885’e göndermelidir.  Sms yerine müşteri hizmetleriyle görüşmek isteyenler 444 25 25’i arayarak kartlarını açabilirler.

Halkbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Kredi kartını internet alışverişine açtırma Halkbank’ta birkaç dakikalık işlemdir. Birkaç dakika içerisinde sms aracılığıyla kartınızı aktif hale getirebilirsiniz. Bununla beraber müşteri hizmetlerini arayarak da işlemi yapabilirsiniz.

Halkbank’a ait olan kredi kartınızı aktifleştirmek için büyük harflerle onay yazmalı 3404’e göndermelisiniz.  Kartınız alışverişe açılacaktır. Tercih ederseniz 0850 222 0 400 numarasından Halkbankası müşteri hizmetleri ile görüp kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Sahip olduğunuz kredi kartı internet alışverişine açma Ziraat Bankası için de bir o kadar kolay bir işlemdir. Ziraat Bankası kredi kartını internet alışverişinde açık hale getirmek için büyük harflerle eonay yazıp bir boşluk bırakmalısınız. Sonrasında kartınızın son 6 rakamını yazmalısınız. Mesajınızı 4757’ye göndermelisiniz.

Tercih ederseniz 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralarından da kartınızı aktifleştirebilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Sahip olduğunuz kredi kartı Denizbank’a aitse bu durumda kartınızı sms yoluyla internet alışverişinize açabilirsiniz. Bunun için büyük harflerle sanal yazıp boşluk bırakmalısınız.

Devamında kartınızın son 6 rakamını yazmalı mesajınızı 3280’e göndermelisiniz. Tüm kartlarınızı aynı anda açabilmek içinse büyük harflerle hepsi yazıp kartlarınızdan herhangi birinin son 6 hanesini yazmalısınız. Mesajınızı 3280’e göndermelisiniz.

Sms yerine müşteri temsilcisi ile görüşerek kartını aktifleştirmek isteyenler, 0850 222 0 800 numarasını tuşlayabilirler.

Vakıfbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Sahip olduğunuz kredi kartı, Vakıfbank’ın kartı ise bu durumda onay vermek için birkaç dakikalık sms işlemi yeterli olacaktır. Öncelikle büyük harflerle onay yazıp bolluk bırakmalısınız. Daha sonra kartınızın son 6 hanesini girip mesajınızı 6635’e göndermelisiniz.

Sms yerine telefon görüşmesi yaparak kartınızı açmak isterseniz 0850 222 0724 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.