İşletme Sahiplerinin Kredi Notu KOBİ’lerin Kredi Çekmesini Etkiler Mi?

Kredi veren bankalar kendilerine başvuruda bulunan KOBİ’lerin işletme değerlerini kriter olarak göz önünde bulundururken kredi notu da göz ardı edilmeyen etkenlerden biridir. Yılık gelirin kar kısmı ve kuruluşunun ardından bir yıl geçmiş olması gibi özellikler işletmelerin kredi almalarını kolaylaştırmaktadır. Birden fazla ortağa sahip olan KOBİ’lerde de durum aynı olmakla birlikte, tüm ortakların kredi notlarının kredi alabilecek düzeyde olmasına bakılmaktadır. Ortaklardan herhangi birinin müşteri notunun düşük olması, başvurulan krediden ret cevabı alınmasına neden olabilir. Bu sebeple mutlaka işletme sahiplerinin kredi notlarını yükseltmiş olarak başvuruda bulunmaları kredilerinin en hızlı zamanda onaylanmasını sağlayacaktır. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız sizi buraya alalım; https://www.finanskredim.com/etiket/kredi-notu/

İşletme Sahipleri Kobi Kredisi İçin Kredi Notunu Nasıl Yükseltebilir?

KOBİ’lerin kredi alırken de geri öderken de bankalara karşı bireysel kullanıcılardan daha çok sorumlulukları bulunuyor. Bireysel kredi seçeneklerinden yararlanamayan KOBİ’ler için uygun olan ticari krediler yüksek faiz oranları ve çok sayıda koşul dahilinde işletme sahiplerinin imkanına sunulmaktadır. Özellikle kredi çekmek için oldukça önemli olan kredi notu ise işletmelerin kredi almak için takıldıkları en büyük engellerden biridir.

Kredi almak için mevcut müşterisi olduğu bankanın seçilmesi, kredi notunun kısa sürede yükseltilmesi ihtimalini yükseltecektir. İşletmeye ait ödemelerin gerçekleştiği kredi kartı aylık faturalarının zamanında ödenmesine dikkat etmek işletme sahiplerinin kredi notlarının yükselmesini sağlayacaktır.

Bankalar kredi notu düşük olan KOBİ’lerden teminat talep etmektedir. Bu doğrultuda kredi notu engeline takılmadan da teminat göstererek KOBİ’lerin ticari kredi başvurusunda bulunmaları mümkündür. KOBİ kredilerinin kısa zamanda onaylanması için banka ve işletmelerin arasının ticari anlamda iyi olması büyük önem taşımaktadır. Önceki kredi ödemelerinde ya da diğer banka hizmetleri konusunda herhangi bir sorun yaşamamış olmak KOBİ kredisini onaylanmasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.