İş Bankası Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

İş Bankası Finans Kredim

Günümüzün en ideal yatırım araçlarından biri olarak gösterilen altın, İş Bankası vadeli altın hesabı ile daha güvenilir ve kazançlı hale gelmiştir. Kısa bir talimat vermek kadar kolay olan altın hesabı ile birikimlerinizi istediğiniz zaman altına çevirebilir ve istediğiniz zamanda bozdurabilirsiniz. Vadeli altın hesabının açıldığı günün altın kurları baz alınarak açılan hesap, altın alıp satmayı oldukça kazançlı hale getirmektedir.

İş Bankası İnternet Şubeden Vadeli Altın Hesabı Açma

İş Bankasında vadeli altın hesabı açtırmak için asgari altın miktarının 10 gram ve üzerinde olması istenmektedir. En az 6 ay vade ile açılan altın hesabını 1 yıla kadar ve daha fazlasına kadar uzatmak mümkündür. İş Bankası’nın internet şubesini ziyaret ederek müşteri bilgileri ile giriş yaptıktan sonra birkaç adımla vadeli altın hesabı açtırmak oldukça kolaydır. Üstelik vadesi hesabınızda bulunan altın yatırımlarınızı da vadeli hesaba aktarabilirsiniz.

İş Bankası Vadeli Altın Hesabı Açtırmanın Avantajları

Başta çalınma ya da kaybolma riskine karşın, altını saklamanın en güvenli yollarından biri olan altın hesapları, İş Bankasının ayrıcalıkları ile vadeli altın hesabı açtırmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Vadeli hesaba sahip olmanın getireceği faiz getirisinin yanı sıra, altın fiyatlarının yükselmesi ile de vadeli altın hesabından kar elde etmek mümkün olacaktır. Kazanılan faizin yüzde 15’lik kısmı stopaj olarak kesilmektedir. Bunun dışında herhangi bir kaybınız olmadan baka güvencesinde altınlarınızı saklamanın ve altın kuru yükselişlerinden kazanç elde etmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

İşbank’tan vadeli altın hesabı açtırmak ve detaylı bilgi almak için bizzat şubelere giderek de bilgi almak ve hesap açtırmak mümkündür. Banka hesabı üzerinden kazanılan nakit meblağlar gram altına çevrilerek altın hesabına dahil edilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir