HSBC Bankası Mesai Saatleri

HSBC Finans Kredim

HSCB bankası mesai saatleri müşterileri tarafından en sık sorulan sorulardan bir tanesidir. Mesai saatleri dışında bankanın geçmişi ve başarıları da sık sık araştırılmaktadır.

The Honkong and Shanghai Banking Corpoation’un Türkiye ortağı olan HSBC bankası 1990 yılından itibaren Türkiye’de hizmet vermektedir.

Bankanın merkezi İstanbul’da yer almakta ve Türkiye geneline göz atıldığında hatırı sayılır oranda müşteri kitlesinin bulunduğu görülmektedir.

Kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve bireysel bankacılık sahalarında hizmet veren HSBC bankası en sevilen bankalardan bir tanesidir. Birçok kişi bireysel bankacılık işlemlerini ve yatırım durumlarını bu banka üzerinden yürütmeye özen göstermektedir.

Tüm bu süreç içerisinde henüz müşterisi olmayan ve işleyiş tarzı hakkında fikri bulunmayan kişiler de HSBC bankasının hangi saatler içerisinde çalıştığını merak edebilmektedir.

HSBC Bankası Sabah Kaçta Açılıyor?

HSBC bankası çalışma saatleri 2020 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi belli mesai aralıklarına yerleştirilmiştir.

Bankanın bu denli yoğun olduğu Türkiye’de erken saatlerde açılış yaptığı, öğle arası verdiği ve mesai bitiminde kapandığı dikkat çekmektedir.

HSBC genel müdürlük çalışma saatleri üzerine bir açıklama getirmiş ve bankanın çalışma düzeni üzerine netlik kazandırmıştır. Sabah saatlerinde banka 9’da mı açılıyor 8’de mi açılıyor sorusunu soranlar için de bu durum netlik kazanmıştır.

HSBC bankası kaçta açılıyor sorusunun cevabı 08.30’dur. Sabah 08.30’da banka çalışanları veznede yerlerini almakta ve çalışmaya başlamaktadır. Bu saat sonrasında müşteriler kabul edilmektedir.

HSBC Bankasının Öğle Arası Saat Kaçta?

87 farklı ülkede hizmet veren ve dünyanın en köklü bankalarından biri kabul edilen HSBC bankası en popüler bankalardan bir tanesidir. Bu popülerliği bulunduğu ülkenin yaşam koşullarına uygunluğuna bağlı olarak çalışmasına da bağlanmaktadır.

Bankada herhangi bir işi olan ve bunu yapmak için öğle saatlerini gözden geçiren biri, bankanın öğle arasında kapalı olduğunu aklında bulundurmalıdır.

HSBC bankası çalışanları öğle arasında bankada olsunlar ya da olmasınlar banka kapatılmakta ve süre sona erene kadar çalışma durdurulmaktadır. Sonrasında aktif olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Banka çalışma saatlerine göz gezdirdiğinizde HSBC bankasının öğle arasına saat 12.00 itibariyle girdiğini görebilirsiniz. Bazı bankalardan farklı olarak öğle arası 1 saat olan bankanın saat 13.00 itibariyle öğle arası molası sona ermektedir.

HSBC Mesai Saati Kaçta Bitiyor?

HSBC mesai saatleri konusunda son derece planlı ve kuralcı bir yol izlemektedir. Banka çalışanları da Türkiye şubelerinin her birinde aynı kurala itimat etmekte ve düzenli bir çalışma hayatı izlemektedir.

HSBC çalışma saatleri sabah 08.30 itibariyle başlarken aynı zamanda saat 17.00 itibariyle de son bulmaktadır. Bu saat sona erdikten sonra çalışma durdurulmakta ve banka çalışanları mesai sonu olduğu için bankadan ayrılmaktadırlar.

Saat 08.30 ile 17.00 arasında HSBC bankasında istediğiniz herhangi bir banka işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu saatlerin sonunda herhangi bir işlem yapmanız mümkün değildir.

HSBC Bankası Mesai Bitince İçeridekilerle İlgileniyor mu?

HSBC bankasına öğleden sonra geldiğinizde yoğunluğa bağlı olarak saat 17.00 civarında kalabilirsiniz. Yaşanan bu gecikme sıra alıp da saat 17.00 sonrasına kalan kişilerin endişelenmesine neden olabilmektedir ancak mesai son bulmuş olsa dahi banka içeride olan müşterilerle ilgilenmektedir.

Bankacılık işlemleri saat 17.00 itibariyle son bulmakta ancak kalan son kişinin de işi yapıldığında bitmektedir. Bu bakımdan yeni müşteri alınmamakta ancak içeridekilerle ilgilenilmektedir.

HSBC Bankası Hafta Sonları Çalışıyor mu?

HSBC bankası müşterilerinin bankada çalışanlarla ilgili merak ettiği bir başka detay hafta sonu mesai yapıp yapmadıklarıdır.

Banka çalışanları hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri hiçbir şekilde çalışmamaktadır. Bu bakımdan haftanın bu iki günü bankaya gelmeniz halinde herhangi bir işlem yapabilmenizin mümkün olmadığını bilmelisiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir