HSBC Bank Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC Finans Kredim

HSBC Bank ek kart başvurusu nasıl yapılır, ek kart almak için nereye başvurulması gerekir soruları HSBC müşterileri tarafından sık sık sorulmaktadır. Türkiye genelinde yadsınamayacak kadar çok müşteriye sahip olan banka aynı zamanda kart kullanımı bakımından da son derece tercih edilirdir.

HSBC kredi kartı başvurusu olduğu kadar ek kart başvurusunun da olduğu dikkat çekmektedir. Ek kart başvuruları çoğu zaman aileler ve yakınlar için istenmektedir. Ana kart sahibi olarak siz de yakınlarınıza ek kart çıkartmak isterseniz birkaç yol ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

HSBC Bank Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC sanal kart, banka kartı, kredi kartı ve daha pek çok alternatif kart fırsatları sunan bankalardan biridir. Bu banka üzerinden kart talep etmek istediğinizde teknolojiyi kullanabilirsiniz.

Ek kart almak isteyen müşterilerden biri olarak interneti, telefonu veyahut cep bankacılığını tercih edebilirsiniz. Banka bu yollarla ek kart başvurularını değerlendirmeye almaktadır.

HSBC ek kartı almak isteyen fakat teknolojiyle arası çok iyi olmayan kişilerse şubeye giderek kart başvurusunda bulunabilmektedir. Kart başvurusunda bulunmak, HSBC ek kart hakkında fikir almak, merak edilenleri sormak şubede oldukça kolaydır.

HSBC Bank Şubeye Giderek Ek Kart Başvurusu

HSBC şubeleri, Türkiye’nin hemen yer yerinde bulunan şubelerdir. Şubeye giderek banka işlemlerini yapmanın daha kolay olduğunu düşünen müşteriler için en yakın HSBC Bank şubesi bulmak yeterli olacaktır.

Size en yakın şubeye gittikten sonra ek kart talebiniz olduğunu dile getirmelisiniz. Ek kart talebiniz sonrasında görevli kimliğinizi isteyecek, size doldurmanız için ek kart başvuru formu verecektir.

Formu doldururken şahsınıza ait tüm bilgileri doğru girmeye özen göstermelisiniz. Eksik veyahut yanlış bilgiler, kontrol sırasında sıkıntıya neden olabilmektedir.

Ek kartı başkası adına çıkartmak istiyorsanız kişinin kendisinin de orada olması gerekmektedir. Bizzat imza atmaması halinde ek kart başvurusu kabul edilmemektedir.

HSBC Bank Online Ek Kart Başvurusu

HSBC bireysel internet bankacılığını destekleyen bankalardan biridir. Bankanın vermiş olduğu kredi kartının asıl sahibi, ismi ve kişisel şifresi ile bankanın resmi internet adresine tıklamalıdır. Sonrasında ek kart olarak belirtilmiş olan sekmeye tıklayarak ek kart detaylarını ve başvuru noktasını doldurmalıdır.

Sunulan alanları doldurup başvuru yapmak yalnızca birkaç dakika alacaktır. Sonrasında banka, başvurunuzu alacak ve değerlendirme sürecine dâhil edecektir. Değerlendirme sürecinin sonunda onaylanıp onaylanmadığını öğrenmeniz mümkün olacaktır.

HSBC Bank SMS ile Ek Kart Başvurusu Alıyor mu?

HSBC Bank kartları ile ilgili sıkça gündeme gelen ve birçok müşterinin yanılmasına neden olan SMS başvuruları ne yazık ki yanlıştır. Yanlış bilgilendirme ile birçok müşteri kart başvuruları sırasında yanlış adımlar atmaktadır.

HSBC Bank, ek kart başvuruları için SMS hizmeti vermemektedir. Cep telefonu üzerinden gönderilen herhangi bir SMS ne yazık ki kart başvurusu olarak değerlendirilmemektedir.

HSBC Bank Ek Kartı Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • HSBC Bank ek kart başvurusu yapan kişi 18 yaşından büyük olmak zorundadır.
  • 18 yaşından büyük olan kişi, ailesinden en az 16 yaşında olan biri için ek kart talep edebilmektedir. Aile muvafakatnamesi zorunludur.
  • Bankaya ek kart başvurusu yaparken internet ve şube alternatiflerini denemek istemeyen müşteriler, 0850 211 0 111 numaralı telefonu arayabilirler.
  • Ek kart için doğru bilgilerin verilmesi karta onay alınması için çok önemlidir.
  • Ek kart için başvuruda bulunmak isteyen kişiler sonuçlanması en az 1 en fazla 5 iş günü beklemek zorundadır.
  • Ek kart başvurusunun reddedilmesi halinde yeni bir başvuru yapılabilmektedir. Nedenini öğrenip çözüm bulmak bir sonraki adım için sağlıklı olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir