Hangi Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almıyor?

Gündem Finans Kredim

Günümüzde birçok önemli banka kuruluşu yaklaşık 6 ayda bir olmak üzere müşterilerinden 80 ila 100 TL arasında değişen rakamlarda hesap işletim ücretleri kesmektedir. Müşteriler tarafından zaman zaman bu durumun illegal olduğu konusunda şikayetler edilse bile, bankalar kendilerini haklı çıkarabilmek adına bin bir türlü yola başvurup bir şekilde de bunu başarmakta ve hesap işletim ücretlerini müşterilerinden kesmeye devam etmektedirler. Yine de müşterilerini düşünerek kendilerinden hesap açılması durumunda yıllık herhangi bir işlem ücreti talep etmeyen bazı bankalar bulunmaktadır. Banka hesapları için ekstra ücret ödemek istemeyen kullanıcılar bu bankaları tercih edebilirler.

Finansbank Enpara Sistemi

Finansbank’ın hizmetlerinden birisi olan Enpara sisteminde herhangi bir hesap işlem ücreti kesilmemektedir. Enpara kullanıcıları tüm havale ve EFT işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirken istedikleri her Finansbank ATM’sini de kullanabilirler. Enpara sisteminde müşteriler hesaplarına yalnızca TL yüklemesi yapabilirler. Enpara’yı genellikle interneti kullanan müşterilerin tercih ettiğini söylemek mümkündür.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk’ün sağladığı olanaklar arasında hesap işlem ücreti olmadan euro, TL, dolar ya da altın hesabı açabilme imkanı bulunmaktadır. Havale ve EFT işlemlerinin hesap sahipleri için ücretsiz olduğu Kuveyt Türk’te herhangi bir yıllık aidat ödenmemektedir. Kuveyt Türk özellikle faiz istemeyen ve banka hesaplarında altın, dolar ya da euro birikimi yapmak isteyen kullanıcılar için ideal bankalardan birisine örnek olarak gösterilebilir.

Yapı Kredi Bankası Nuvo

Ülkemizin en kaliteli ve en eski bankalarından birisi olan Yapı Kredi bankasının Nuvo’su da aynı şekilde hesap işlem ücreti ya da kart aidatı talep etmeyen bankalar arasında yer alır. Bankada havale ve EFT işlemleri tamamen ücretsizdir. Yapı Kredi Nuvo bu sebeple oldukça popüler olan bankacılık hizmetleri içerisindedir.

Albaraka Türk Bankası

Albaraka Türk Bankası 2016 yılı içerisinde aldığı bir karar doğrultusunda hesap işletim ücretini iptal ederek banka hesaplarını tüm müşterileri için ücretsiz hale getirmiştir. Banka ayrıca müşterilerinin havale ve EFT işlemlerinden hiçbir ücret talep etmemektedir.

Türkiye Finans Bankası

Ülkemizin en köklü finans kuruluşlarından olan Türkiye Finans Bankası da yine banka hesaplarında hesap işletim ücreti kesmeyen avantajlı bankalardan birisidir.

Türkiye Ekonomi Bankası Cepteteb

Türkiye Ekonomi Bankası yani kısaca TEB’in hizmetlerinden CEPTETEB, Finansbank Enpara’dakine benzer özellikleri müşterilerine sunar. EFT ve havale işlemlerini ücretsiz olarak sağlamasının yanı sıra kart aidatı ve hesap işletim ücreti almaması ile CEPTETEB tercih edilebilecek bankalardandır. CEPTETEB’in bir diğer iyi özelliği vadeli hesap açılması durumunda yatırılan paraya yüksek oranda faiz vermesidir.

ING Günlük Paket

ING Bankası Finansbank’ın bankacılık sistemi olan Enpara’ya benzer şekilde herhangi bir işlem ücreti kesmeden banka müşterilerinin hesaplarını kontrol edebilmelerine olanak sağlamaktadır. Tüm bankacılık işlemlerini tek bir çatı altında toplayan ING Günlük Paket’te internet üzerinden yapılan tüm EFT ve havale işlemlerinde hiçbir ek ücret ödenmemektedir. ING Bankası’nın bir diğer avantajı ise ING Bonus Kredi kartının talep edilmesi durumunda kart ücreti ödenmeden temin edilebilmesidir.

Dijital Deniz

Deniz Bank’ın hizmetlerinden birisi olan Dijital Deniz de son dönemlerde masrafsız bankacılık servisi veren banka kuruluşlarının arasına katılmıştır. Banka bu bağlamda müşterilerinden banka hesapları için herhangi bir hesap işlem ücreti talep etmemektedir. Dijital Deniz diğer pek çok banka gibi EFT ve havale hizmetlerinde tamamen ücretsiz bir kullanımı müşterine sunmaktadır. Rakip bankalar kadar popüler olmasa bile son zamanlarda artan müşteri portföyü ile bu banka da dikkat çekmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir