Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor 2020?

Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor?

“Hangi banka ne kadar promosyon veriyor?” sorusu emekli vatandaşların maaşlarını alacakları bankaya karar verirken ya da mevcut bankalarını değiştirdikleri süreçte en çok sorulan soruların başını çekmektedir.

Bankaların SGK (Emekli Sandığı, SSK, BAĞ-KUR) ile yaptıkları anlaşma neticesinde emekliler, emekli maaşlarını alacakları bankadan bu konuyla ilgili taahhüt vererek promosyon alıyorlar. Bankaların emekliye vereceği promosyon miktarı kişinin ne kadar emekli maaşı aldığına göre değişiyor.

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Ziraat Bankası ile SGK arasındaki anlaşmaya göre 2020 yılında Ziraat Bankası vereceği promosyonları:

 • Maaşı 1500TL ve altı olan emeklilere verilecek promosyon tutarı 500TL,
 • Maaşı 1500TL ile 2500TL arasında olan emeklilere verilecek promosyon tutarı 625TL,
 • Maaşı 2500TL üzerinde olan emeklilere verilecek promosyon tutarı 750TL

Şeklinde belirlemiştir. Eğer birden fazla maaş alıyorsanız tarafınıza ödenecek tutar maaşlarınızın toplamına göre belirlenecektir.

Ziraat Bankası Promosyon Alma Şartları Nelerdir?

Emekli maaşlarını Ziraat Bankası’ndan almaya karar veren kişilerin yapması gereken tek şey 3 yıl boyunca maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alacaklarını taahhüt ederek başvuruda bulunmaktır.

Ziraat Bankası Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası promosyon ödemeleri ile ilgili başvuruları banka şubelerinden, internet şubesinden, ATM’lerden, SMS aracılığıyla ve müşteri iletişim merkezlerinden alabilmektedir.

PRO yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı da ekledikten sonra 4757’ye mesaj göndererek yapabilirsiniz. Bunun sonucunda müşteri hizmetleri sizi arayarak işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

444 0 000 ya da 0850 220 00 00 numaralarından birini tuşlayarak müşteri iletişim merkezleriyle irtibata geçebilirsiniz.

Yapı Kredi Emekliye Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Yapı Kredi de SGK ile anlaşmalı bir bankadır ve 31 Aralık 2020 tarihine kadar maaşlarını Yapı Kredi’den almaya başlayacak emeklilere:

 • Maaşları 1500TL ve altındaysa 500TL,
 • Maaşları 1500TL ile 2500TL arasındaysa 625TL,
 • Maaşları 2500TL üzerindeyse 750TL

Değerinde nakit promosyon verecektir.

Belirlenen promosyon tutarlarının yanı sıra Yapı Kredi emeklilere 250TL’ye kadar nakit ödül fırsatından yararlanma hakkı da tanımaktadır.

Yapı Kredi Nakit Promosyon Alma Şartları Nelerdir?

3 yıllık taahhütle 31 Aralık 2020 tarihine kadar emekli maaşlarınızı Yapı Kredi’ye taşımaları halinde emekliler nakit promosyondan yararlanabilirler.

Yapı Kredi Nakit Ödül Nedir? Nakit Ödül Alma Şartları Nelerdir?

Nakit ödül, Yapı Kredi’ye emekli maaşlarını taşıyan kişilere sağlanan 175TL, 225TL ya da 250TL tutarlarında bir ek ödemedir.

Emekli maaşlarını Yapı Kredi’ye taşımış kişilerin nakit ödülden faydalanabilmeleri için nakit promosyon için taahhütnamenin imzalanmasını takip eden 60 gün içerisinde yeni bir otomatik ödeme talimatı vermeleri gerekmektedir.

 • Maaşı 1500TL ve altı olan emeklilere 175TL,
 • Maaşı 1500TL ile 2500TL arasında olan emeklilere 225TL,
 • Maaşı 2500TL üzerinde olan emeklilere 250TL

Değerindeki nakit ödüller verilecektir.

Yapı Kredi Nakit Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi nakit promosyon başvurunuzu nüfus cüzdanınızı da alarak Yapı Kredi şubelerinden, müşteri iletişim merkezini arayarak, internet bankacılığı üzerinden ya da ATM’den yapabilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri iletişim merkezine 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralarından ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Emekliye Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası promosyonlarına eşit tutarda promosyonu emeklilere vermektedir. Buna göre:

 • 1500TL altı maaş alan emekliler 500TL,
 • 1500TL ile 2500TL arasında maaş alan emekliler 625TL,
 • 2500TL üzeri maaş alan emekliler 750TL

Değerinde promosyondan yararlanabilecekler.

Promosyona ek olarak emekli maaşlarını Vakıfbank’a taşıyan vatandaşlardan işletim ücreti alınmayacak ve kredi kartı aidatı ortadan kaldırılacak, aylık maaşlarını aşmayacak şekilde 1 ay içindeki EFT ve Havale işlemlerini ücretsiz gerçekleştirebilecekler ve ATM’den 2.000TL’ye kadar ücretsiz para çekebilecekler.

Vakıfbank Promosyon Alma Şartları Nelerdir?

Vakıfbank müşterisi değilseniz emekli maaşınızı Vakıfbank’a taşıyıp 3 yıllık taahhütnameyi imzalamanız halinde promosyondan yararlanabilirsiniz. Halihazırda Vakıfbank müşterisiyseniz yine 3 yıllık taahhütnameyi onayladıktan sonra promosyondan yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Promosyon ödemesi başvurusunu en yakın Vakıfbank şubesinden, ATM’lerden ya da internet şubesinden yapabilirsiniz.

0850 222 07 24 numaralı telefon üzerinden müşteri iletişim merkeziyle iletişime geçebilirsiniz.

TEB Emekliye Ne Kadar Promosyon Veriyor?

TEB, SGK ile arasında imzalanan anlaşmaya göre 2020 yılında emekli maaşını bankaya taşıyan emeklilere belirli miktarlarda promosyon verecektir.

 • Maaşı 999TL’ye kadar olan emekliler 850TL
 • Maaşı 1.000-1.999TL olan emekliler 925TL
 • Maaşı 2.000TL ve üzeri olan emekliler 1.000TL

Değerindeki promosyonlardan yararlanabilecekler. Ayrıca işletim ücreti muafiyeti, kredi kartı aidatı muafiyeti, ATM’den yüksek nakit çekimi gibi birçok fırsat da sunulacaktır.

TEB Promosyon Alma Şartları

Promosyonundan yararlanabilmek için emekli maaşınızı 3 yıllık taahhütnameyle TEB’e taşımanız ve taşıdıktan sonra en az 2 tane otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir.

TEB Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB’in emekliler için SGK anlaşmalı oluşturduğu bu kampanyaya en yakın TEB şubelerine giderek, e-devlet üzerinden başvurularını yapabilirler.

TEB müşteri hizmetleri çağrı merkezine 0850 200 0 666 numaralı telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

Garanti BBVA Emekliye Ne Kadar Promosyon Veriyor?

SGK ile anlaşması doğrultusunda emeklilere promosyon verecek olan Garanti BBVA, 1.200TL’ye kadar ulaşacak yüksek promosyonlarıyla dikkat çekmektedir.

 • Emekli maaşları 1.500TL ve altı olan kişilere 750TL,
 • Emekli maaşları 1.500-2.500TL olan kişilere 875TL
 • Emekli maaşları 2.500TL ve üstü olan kişilere 1000TL

Nakit promosyon verecektir.

Garanti BBVA Promosyon Alma Şartları

Garanti BBVA ile nakit promosyon almak istiyorsanız 1-30 Nisan arasında herhangi bir ek ürün satın almanıza gerek olmadan yalnızca 3 yıl bankada kalacağınızı taahhüt ederek kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Garanti BBVA Bonus Promosyondan Yararlanma Şartları

Emekli maaşınızı Garanti BBVA’ya taşırken başvurularınızı dijital kanallar (müşteri iletişim merkezi, internet bankacılığı ve ATM) aracılığıyla yapmanız durumunda banka, emekli maaşları 1500TL ve altı olan müşterilere 50TL, 1.500-2.000TL arasında olan müşterilere 125TL, 2.500TL ve üstü olan müşterilere ise 200TL nakit promosyonlarına ek ödeme yapacaktır.

Garanti BBVA Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA müşterisi olup olmamanız fark etmeksizin en yakın şubeye giderek ya da e-devlet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğer Garanti BBVA müşterisiyseniz ancak emekli maaşınızı başka bankadan alıyorsanız ATM, internet bankacılığı ve müşteri iletişim merkezleri üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

444 0 333 numaralı telefonu tuşlamanız halinde müşteri iletişim hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

QNB Finansbank Emekliye Ne Kadar Promosyon Veriyor?

SGK ile yapılan anlaşma kapsamında emeklilere promosyon veren bankalardan birisi de QNB Finansbank’ dır.

 • Aylık 1.500TL ve altında maaş alan emekliler 500 TL
 • Aylık 1.500TL ile 2.499TL arasında maaş alan emekliler 625 TL
 • Aylık 2.500TL ve üstü maaş alan emekliler 750 TL

Şeklinde belirlenen tutarlar doğrultusunda promosyon alabilecekler.

QNB Finansbank Promosyon Alma Şartları

Emekli maaşınızı QNB Finansbank’ dan alacağınız 3 yıllık taahhütnameyi imzalamanız halinde müşterilerin hizmetine sunulan kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

QNB Finansbank Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

T.C. kimlik numaranızdan başka bir belgeye ihtiyacınız olmadan en yakın QNB Finansbank şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Aynı zamanda internet bankacılığı aracılığıyla ya da PTT’den alacağınız şifreyle E-Devlet’e giriş yaparak emekli maaşınızı aldığınız kurumun bölümünden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank’ın emeklilere sunduğu bir diğer güzellik de QNB Finansbank Emekli Bankacılığı Hattı’dır. 0850 222 11 00 numaralı telefonu arayarak bu hatta ulaşabilirsiniz.

Yeni Emekliyim Maaşımı Hangi Bankadan Alacağımı Nasıl Seçeceğim?

Emekli Sandığı’ndan emekli oluyorsanız, çalıştığınız kuruma vermeniz gereken emeklilik dilekçesinde maaş ve ikramiye ödemeleri kısmında banka tercihinizi yapabilirsiniz.

SSK ya da BAĞ-KUR’dan emekli oluyorsanız, E-Devlet üzerinden ya da SGK İl/İlçe Müdürlükleri’ne başvuruda bulunurken doldurmanız gereken Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’nde maaşınızı hangi bankadan çekeceğinizi belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.