Genç Bankkart Kredi Kartı Nasıl Aktifleştirilir?

Ziraat Bankası Finans Kredim

Üniversite öğrencileri için Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen Genç Bankkart, hem kredi kartı hem de banka kartı işlevi ile gençlere faydalı olan bir karttır. Öğrenim kredisi devam eden her genç, genç bank kredi artında para olmasa dahi, yaklaşık 350 liraya kadar avans çekebilme imkânı sunmaktadır. KYK tarafından öğrenim kredisi ya da burs alan her genç, bu karta sahip olarak ihtiyaçlarını çok rahat bir şekilde karşılayabilir.

Genç Bankkart Kredi Kart Genel Bilgiler

2016 yılı ile birlikte Gençkart bankkartlarını kredi kartı olarak da kullanma özelliği ekleyen Ziraat Bankası, bu konuda pek çok öğrencinin Genç Bankkart kredi kartı aktifleştirme yapacağını bilmemesine neden olmuştur. Tek yapılması gereken en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek mevcut kartı kredi karı özelliği olan yeni bir kart ile değişimini sağlamak olacaktır.

Genç Bankkart Nasıl Aktifleştirilir?

Ziraat Banka’sının gençler için sağladığı kolaylıklardan biri olan genç bank kart, bu sistemden haberdar olan pek çok KYK burs ya da öğrenim kredisi alan öğrencinin Genç Bankkart kredi kartı aktifleştirme konusunu merak etmelerine neden olmaktadır. Bu noktada burslu ya da öğrenim kredili öğrenciler en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek Genç Bankkart kredi kart talep edebilirler. Daha önce mevcut olan Genç Bankkart kredi kart sahibi olanların, hem kredi kartı ham de bankkart özelliği olan kartla birleştirerek kullanımı daha kolay hale getirebilirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir