Findeks Kredi Notu Öğrenme Ücreti Ne Kadar?

Bankaların müşterilerinin talepleri doğrultusunda kredi ihtiyaçlarını gidermeden önce inceledikleri kriterlerden birisi de müşterilerinin sahip oldukları Findeks kredi notudur. Sadece bankaların değil, farklı finans kuruluşlarının ya da reel sektördeki kişilerin de referans aldığı konulardan birisi olan Findeks kredi notu, bu özelliği ile günümüzde oldukça önemli bir konumdadır.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notunun nasıl öğrenildiğine geçmeden önce bu kredi notunun ne şekilde hesaplandığı konusunda kısa bir bilgi vermek gerekir. Findeks kredi notu müşterilerin çeşitli dönemlerde bankalardan çektikleri kredilerin ve kredi kartı hesaplarının geçmişi üzerinden hesaplanarak oluşturulur. Bir kişinin Findeks kredi notu ne kadar yüksekse istediği herhangi bir bankadan kredi alması da o kadar kolay olur. Ayrıca Findeks kredi notu yüksek olan kişiler bankalardan kredi alırken daha düşük faiz oranları ile kredilerini çekebilirler. Findeks kredi notunu öğrenmek için findeks.com sitesine giriş yaptıktan sonra ekrana gelecek olan TC kimlik numarası ve cep telefonu alanına kişilerin kendi bilgilerini girmeleri ve sonrasında DEVAM tuşuna basmaları yeterli olmaktadır. Findeks kredi notu sistem tarafından hesaplandıktan sonra verilen cep telefonu numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Findeks Kredi Notu Öğrenmenin Ücreti Nedir?

Findeks kredi notunu öğrenmek geçmiş dönemlerde tamamen ücretsiz idi. Ancak ilerleyen yıllar içerisinde sistemin aldığı güncellemelerden sonra kredi notu öğrenme işlemi az bir miktarda olsa ücretli hale gelmiştir. Buna göre kredi notunu öğrenmek isteyen kullanıcılar findeks.com sitesine giriş yaptıktan sonra 4 TL karşılığında işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kredi notlarını öğrenmenin dışında risk raporu da talep eden müşterilerin olması durumunda ek ücret olarak 3.5 TL daha yatırılması gerekmektedir. Yani dileyen kişiler toplamda 7.5 TL gibi düşük bir ücret ile hem kredi notlarını hem de risk raporlarını görüntüleyebilirler.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.