Finansbank’ın Adı ve Logosu Neden Değişti?

Finansbank’ın yıllardır alışkın olduğumuz görüntüsü yavaş yavaş tüm şubelerinde değişmeye başladı. Kolay değil, Türkiye ‘de 700’den fazla şubesi bulunan bir bankanın adı ve logosunun değişmesi de epey uzun vakit almaktadır.

Finansbank’ın bu değişimi Türkiye ekonomisi açısından olumlu bir adım olarak görülebilir çünkü, bankanın yeni sahipleri dünya devleri arasında boy gösteren şirketlerden bir tanesi.

Finansbank’ın Yeni Sahipleri; QNB

QNB yani Qatar National Bank (Katar Ulusal Bankası) olarak bilinen Katarlı finans devi tarafından satın alınan Finansbank, 2,7 milyar dolar karşılığında el değiştirmiştir. Bu değişim sonrasında Finansbank bünyesine bağlı olarak çalışan 13 bin personel aynı şekilde kalmışlar ve herhangi bir işten çıkarılma durumu söz konusu olmamıştır.

Finansbank’ı QNB’nin almasının asıl nedeni, Türkiye’deki ekonomik pazarın içine girmek istemeleridir. Finansbank gerek şube sayısı gerekse müşteri portföyü ile bu girişin yapılabileceği en uygun bankalardan bir tanesidir.

Finansbank Logosu ve Yeni Renkleri Nasıl?

Finansbank’ın adının başına QNB eki gelmiştir. Yeni internet sitesinde bile QNB Finansbank olarak geçmektedir. Bugüne dek alışık olduğumuz mavi beyaz logosu, yerini mor ve lacivertin tonlarına bırakmıştır.

Finansbank’ın birden bire satılmasının ardında iflas gibi bir durum bulunmamaktadır. Katar Ulusal Bankası, zaten uzun zamandır farklı ülkelere açılmakta ve değişik bankalar satın almaktadır. Şu anda dünyada 1200’den fazla şubesi bulunan bu banka, zamanla daha da çok genişleyeceğe benzemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.