Evlilik (Düğün) Kredisi Veren Bankalar 2018

Kredi Finans Kredim

Evlilik(düğün) kredisi veren bankalar 2018 yılında da banka müşterilerine yardımcı olmaya devam etmektedir. Bankaların bireysel herhangi bir harcama karşılığında nakit kredi vermeleri ve sonrasında taksitlendirerek ödenmesini beklediği kredi sistemi, evlilik öncesinde de büyük bir fayda sağlamaktadır.

Birikmiş parası olmayan veyahut ailesinden finansal destek görmeyen bireyler, yuva kurabilmek için banka kredilerini tercih etmektedir. Devlet destekli evlilik kredisi veren bankalar olduğu gibi özel bankalar da bu konuda müşterilerine yardımcı olabilmektedir.

Evlilik kredisi birkaç şart gerektiren ve diğer kredilere nazaran ödeme kolaylığı bulunan bir kredidir. Dolayısıyla tercih edilme yoğunluğu da bir hayli fazladır. Hangi banka ne şartlar altında kredi veriyorsa öğrenip başvuruda bulunmak doğru bir adım olacaktır.

Evlilik(Düğün) Kredisi Veren Bankalar 2018

  • En uygun evlilik kredisi hangi banka tarafından veriliyor, ne şartlar altında alınıyor bilmek son derece önemlidir. Temel şartları yerine getirmek ve kredi başvurusunda bulunmak yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır.
  • Bankaların evlilik kredisi verebilmesi için en önemli kriter yaştır. Evlilik kredisinin yaşı 18 ile 24 arasındadır.
  • Bankalardan evlilik kredisi alabilmek için teslim etmeniz gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Belgelerinizle beraber kendinize kefil bulmanız da istenebilmektedir. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi, vergi belgesi bu belgeler arasında en önemli olanlardır.
  • Evlilik kredisi talebinizin olumlu sonuç alabilmesi için düzenli gelirinizin olması gerekmektedir.
  • Her bankanın kredi verme şartı, taksitlendirmesi ve faiz koşulları farklılık göstermektedir.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Garanti evlilik kredisi birçok bankaya kıyasla avantaj kazandıran kredi alternatiflerindendir. 48 aya kadar vade fırsatı sunan banka, evlendiğiniz tarihten ilk 3 aya kadar geri ödeme istememektedir. Krediyi aldıktan 3 ay sonra ödemelerinizi yapmanız mümkündür.

Garanti Bankası, kredi çekmek isteyen çiftlere, tutara bağlı faiz uygulamaktadır. Çekmek istediğiniz tutar düşükse faizleriniz de buna göre değişecektir. Bankanın müşterilerine tanıdığı ilk kredi aralığı 1000 TL ile 25.000 TL arasındadır. Bu aralık dışında 25.000 TL ile 50.000 TL aralığı da bulunmaktadır. Talebinize bağlı olarak hangi aralıktan para çekiyorsanız faiziniz de ons göre farklılık gösterecektir.

İş Bankası Evlilik Kredisi

İş Bankası, tüketici kredisi bünyesinde evlenmek isteyen çiftlere kredi desteğinde bulunmaktadır. Düğün dönemlerinde evlilik paketleri oluşturan banka, başvurularınızı 6 farklı kanal aracılığıyla kabul edebilmektedir.

İş Cep’ten, internet bankacılığından, mobil iletişimden, banka şubesinden, SMS hizmetinden, bankamatiklerden evlilik kredisi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası evlilik kredisi başvurusu esnasında gelir belgeniz, nüfus cüzdanınız, vergi levhası fotokopiniz ve evlilik harcamalarına dair masraf belgeniz yanınızda olmalıdır.

Vakıfbank Evlilik Kredisi

Vakıfbank evlilik kredisi birçok bankanın evlilik adına sunmuş olduğu kredilerden avantajlıdır. Bu avantajlardan en önemlisi ise değişken taksit fırsatlarıdır.

Vakıfbank’tan kredi talebiniz olduğunda aylık ödemeler yapmak zorunda kalmazsınız. 3 aylık dilimler şeklinde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3 ila 48 ay arasında vadelendirme şansı tanıyan banka, faiz oranlarını da çektiğiniz krediye göre düzenlemektedir. 2000 TL ile 9000 TL arası sınırlı limit belirleyen Vakıfbank, %1,35 faiz oranına sahiptir. Piyasanın durumuna göre değişebilen bu oran, sizin vade tercihinize de bağlıdır.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası, devlet destekli bir banka olduğu için kredi konusunda oldukça yoğun talep görmektedir. Müşterilerin güven ilişkisi doğrultusunda adım attığı bankada, evlenmek isteyenler de aradıkları kredi fırsatlarını yakalayabilmektedir.

%1.32 faiz oranıyla birçok bankanın faizinden daha avantajlı olan Ziraat Bankası,  uygun vade fırsatlarıyla seçenek sunmaktadır. Ziraat Bankası’ndan kredi talep etmek istediğinizde şartların size uyması halinde gelir belgeniz, kimlik fotokopiniz ile başvuruda bulunabilirsiniz. Şubeden talep ettiğiniz kredi miktarına göre belgelerde farklılık olabildiğini unutmamalısınız.

Denizbank Evlilik kredisi

Evlenmek için uygun finans seçeneği arayan çiftler, Denizbank’ın kredi seçeneklerini değerlendirebilirler. İhtiyaç kredisi kapsamında birbirinden farklı kredi alternatifleri sunan Denizbank, Türkiye genelinde en çok kredi talep edilen bankalardan biridir.

Kredi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca düzenli olarak çalışıyor olmanız ve kredi notunuzun da yüksek olması önemlidir.

Şartları yerine getirmeniz halinde en fazla 65.000 TL kredi üst limitini değerlendirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz kredi limitine bağlı olarak %1.19 ile %1.49 oranlarında evlilik kredisi faizi sizleri bekliyor olacaktır.

Halkbank Evlilik Kredisi

Halkbank evlilik kredisi talebi olan müşterilerin masrafları 30.000 TL’ye kadar Halkbank tarafından karşılanabilmektedir. Kredi konusunda 30.000 TL’lik bir limit belirleyen banka, müşterilerine 48 aya varan vade şansı tanımaktadır.

Ödemelerinizi düzenli şekilde düşük faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz çünkü Halkbank’ta %1.33 faiz avantajı bulunmaktadır.

Kredi kullanımları için hayat sigortası yapmayı da ihmal etmeyen Halkbank; kredinin tutarına, müşterinin cinsiyetine, yaşına bağlı unsurlarla prim hesaplaması da yapmaktadır.

Kredinizi Halkbank’tan alıp 48 ay içerisinde düzenli şekilde geri ödemesini yapabilirsiniz. Düşük faiz imkânı ile rahat ödeme fırsatı sunmaktadır.

Odeabank Evlilik Kredisi

Evlilik hayaliniz varsa ancak para konusunda ciddi sıkıntı yaşıyorsanız Odeabank’ın evlilik kredisini tercih edebilirsiniz. Müşteri skorlaması sonrasında faiz belirleyen Odeabank bu konuda biraz düşünmeyi mecburi kılmaktadır.

Odeabank’ın evlilik kredisi yanında kişiye ait olan sigorta masrafları da bulunmaktadır. Müşteriye ait olan sigorta ve faiz masraflarının hesaplanması, geri ödeme koşulları değerlendirildikten sonra kredi sizlere sunulmaktadır.

Kabul etmeniz halinde evlenmek için ihtiyacınız olan krediyi Odeabank’tan karşılayabilmeniz mümkündür.

QNB Finansbank Evlilik Kredisi

Birbirinden farklı kampanyaları ile adından sık sık söz ettiren Finansbank, evlilik öncesi tercih edebileceğiniz bankalardan biri olacaktır. İhtiyaç kredisi bünyesinde evlilik kredisi sunan banka, tercihinize göre farklı kredi seçenekleri açabilmektedir.

Evlilik kredisi faizi fazla geldiğinde diğer ihtiyaç kredilerinden herhangi birini seçebilmeniz mümkündür.

Taksitleri ilk 3 ay erteleme şansı sunan banka, evlendiğiniz gibi borç ödemenize izin vermemektedir. Ön başvurunuzu farklı alanlardan yapıp daha sonra belge teslimi için bankaya gidebilirsiniz. Kredinizin onay almasının hemen arkasından paranızı alabilir, 3 ay sonra ödemelerinize başlayabilirsiniz.

Şekerbank Evlilik Kredisi

Kredi yelpazesi bir hayli geniş olan ve özgür kredi başlığı altında kampanyalar düzenleyen Şekerbank, 50. 000 TL üst limitli evlilik kredisi sunmaktadır. Evlenecek çift olarak masrafınızın 50.000 TL’den fazla olmayacağını düşünüyorsanız evlilik kredisi çekebilirsiniz.

Çekilen krediyi evliliğin 3.ayından itibaren başlatan Şekerbank, ilk aylarda borç ödemenize engel olmaktadır. Rahatça biriktirip ilk taksitleri ödeyebileceğiniz bir zaman dilimi sunmaktadır.

Faizi konusunda oldukça net olan Şekerbank tüm vadeler için sabit şekilde %1.66 oranında faiz şansı tanımaktadır. Şekerbank’ın kullandığınız kredinin binde 5’i üzerinden kredi tahsis ücreti talep ettiğini de unutmamalısınız.

Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi

Yapı Kredi Bankası, Türkiye genelinde en fazla müşteriye sahip bankalardan bir tanesidir. Bu yoğunluk, kredi taleplerinde de aynı şekilde sürmektedir. Evlenebilmek için paraya ihtiyaç duyan çiftler, evlilik kredisi adı altında Yapı Kredi Bankası’ndan kredi çekebilirler.

Kredi için başvurularınızı banka şubelerinden, internetten veyahut SMS üzerinden gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Müşteri özeline bağlı olarak faiz uygulaması yapan Yapı Kredi Bankası, sizin durumunuza göre faiz hazırlayacaktır. Bankadan talep ettiğiniz kredi tutarı faiz oranınız üzerinde oldukça etkilidir. Bu nedenle siz ne kadar kredi istediğinize karar vermelisiniz sonrasında banka size faiz oranı sunmalıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir