En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi 2020?

Kredi Finans Kredim

En uygun kredi veren banka hangisi 2020 sorusu sık merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Kişiler birikmiş paraları olmadığında, nakde sıkıştıklarında banklardan kredi çekme alternatifi değerlendirebilmektedirler.

Çekilen kredilere göz atıldığında çoğunun ihtiyaç kredisi olduğu dikkat çekmektedir. İhtiyaç kredisinin hemen arkasından ise konut ve taşıt kredisi gelmektedir. Banka müşterilerinin pek çoğu bu iki kredi türünü tercih etmektedir.

Kredi çeken binlerce kişi, ilk olarak oranlara dikkat etmektedir. Faiz oranı en düşük olan, vade süresi en uygun olan banka kredi çekmek için en ideal olandır. İhtiyaç kredisi için ayrı, konut ve taşıt kredisi için ayrı olan vadeleri ve faiz oranlarını gözden geçirmek önemlidir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka 2020

En uygun ihtiyaç kredisi denildiğinde akla gelen ilk kolaylık faiz düşüklüğü olmalıdır. Faiz oranları vadeler ve çekilen kredi miktarlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kişi, sabit bir kazancı varken krediyi rahatlıkla alabilmektedir. İhtiyaç kredisini alırken yapmanız gereken ilk şey vade hesaplamasını, faiz oranı kıyaslarını yapmaktır.

Çekilen miktar 1.000 TL ile 15.000 TL arasında olduğunda pek çok banka faiz oranında %1,20’nin üzerine çıkmaktadır. Kıyas yapıldığında 2020 yılında en uygun ihtiyaç kredisi verecek olan banka Ziraat Katılım Bankası olacaktır. Bunun temel nedeni 1.000 TL ile 50.000 TL arasında ihtiyaç kredisi alabilme fırsatı sunmasıdır. Sunulan bu miktara karşın faiz oranı yalnızca %1,15 olacaktır. Faiz oranı herhangi bir vade veyahut miktarla değişikliğe uğramadan sabit şekilde uygulanacaktır.

Bankaların İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020

Yeni yıla girerken hemen her banka kendi faiz oranını ilan ederek adım atar. Akbank, ihtiyaç kredisi denildiğinde ilk tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Akbank’ın ihtiyaç kredisi seçeneği 15.000 TL olabilmektedir. Kredinizi en fazla 48 aya bölebilme durumunuz bulunmaktadır.

İlk 24 ay faiz oranı %1,49 oranında olan Akbank’ın kalan aylarda faiz oranı %1,59’e çıkmaktadır. Akbank dışında tercih edilen bir başka banka İş Bankası’dır. İş Bankası’nda en az 3.000 TL en fazla 24.999 TL ihtiyaç kredisi alternatifi sunulmakta, ödemeleri 48 ay vadeli planlamaktadır. Planlanan faiz oranı ise %1,34’tür. İş Bankası’nda çalışanlar içinse faiz oranı %1,24 oranında tutulmaktadır.

Tercih ettiğiniz kredi 1.000 TL ile 10.000 TL arasındaysa bu durumda seçmeniz gereken banka Yapı Kredi Bankası olabilir. 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sahibi olmak isteyenler faiz oranı olarak %1,13 oranı ödeyebilirler.

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka 2020

Bankalar arası kıyaslama yaptığınızda kredi türlerine göre farklı uygulamalar olduğunu görebilirsiniz. Sizin istediğiniz konut kredisi ise önceliğiniz miktar ve faiz oranlarına dikkat etmek olmalıdır. Konut kredisinde en fazla kaç vade alternatifi sunulduğu da gözden kaçırılmamalıdır.

Bankalara göz gezdirildiğinde konut kredisi için en uygun olanın Ziraat Bankası olduğu dikkat çekiyor. Bunun temel nedeni Ziraat Bankası’nın faiz oranının %1,03 olmasıdır. Hemen arkasından ise Yapı Kredi Bankası gelmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın faiz oranı ise %1,06 olarak bilinmektedir. QNB Finansbank konut kredisinde %1,07 faiz oranı biçmektedir. Dolayısıyla ilk üç banka arasında değerlendirme yapılabilir.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Banka 2020

Taşıt kredisi İhtiyaç kredisinden sonra en yüksek faiz oranlarına sahip kredi olarak bilinmektedir. Kimi zaman ihtiyaç kredisi kampanyaları nedeniyle en yüksek faiz oranının taşıt kredisinde olduğu görülmektedir. Bu nedenle düşük faizli banka araştırmasının derin yapılması, vadelerin ve taksitlendirmelerin detaylıca görüşülmesi gerekmektedir.

2020 yılında en uygun taşıt kredisi veren banka Garanti Bankası’dır. Bankanın en az 500 TL en fazla 1.000.000 TL arasında kredi vermesi halinde faiz oranı ise %1,29’dur. Sonrasında ise Akbank gelmektedir. Akbank’ın 2.000 TL ile 200.000 TL arasında sunduğu faiz uygulaması %1.32 oranındadır. Arkadan gelen diğer bankalar ise en az %1.50 oranında kredi faiz oranı sunmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir