Emekliye Maaşının Kaç Katı Kredi Veriliyor?

Kredi Finans Kredim

Kredi kullanmak emekliler dahil pek çok kişinin acil para ihtiyaçları için en sık tercih edilen kaynaklarından biri niteliğindedir. Bankaların ise emekli insanları geri ödemelerde en sorunsuz müşteri olarak değerlendirmeleri kredi çekme konusunda sıkça teklif almalarına neden olmaktadır. Özellikle maaşın kendi bankalarından alınmasına yönelik kredi teklifleri promosyon taahhüttü bulunmayan emekliler avantajlı ve düşük faizli kredi olanaklarına sahip olmaktadır.

Emekli Maaşının Kaç Katı Kredi Çekilebilir?

Tek güvencesi emekli maaşı olan pek kişi evini bu maaşla geçindirme çabasında iken, aynı zamanda kredi ödemek içinde emekli maaşına başvurmaktadır. İlk kez kredi çekecek olanlar ise maaş miktarının kaç katı kredi alabileceği merak ettikleri önemli bir detaydır. Bu konu her bankanın benimsediği kurallar ve olanaklar dahilinde farklılık göstermektedir.

Belirlenen kredi miktarında kişilerin öncelikle kredi notları dikkate alınmaktadır. Bu kriter emekli kişilerde değişmekte ve aylık ödeme tutarı, vade süresi ve faiz oranı gibi detaylarla iyi bir ödeme planı oluşturma çabası içine girerler. Genel müşteri profiline ve kredi notuna göre değişen kredi miktarı, emekli maaşını güvence göstererek kredi alacak olanlar için 2 ve 10 katı maaş miktarında değişmektedir.

Emekliye Kredi Verilirken Dikkat Edilen Kriterler Nelerdir?

Bankalar sadık ve güvenilir müşterilerine diledikleri miktar kadar kredi verebilmektedir. Emekli şahısların alacakları kredi miktarında asıl olan aylık maaş tutarı olsa da bu konuda kendi inisiyatifini müşterisine özel kullanmak isteyen bankalar emekli maaşının 40 katına kadar kredi vermektedir.

Üstelik faiz oranı ve vade süresi gibi kriterlerin pek çoğu da emekliler için oldukça iyileştirilmiş durumdadır. Kredi taksitlerinin ödenmesi konusunda da emekli insanların normal yaşantısını çok fazla zora sokmamak adına maaşın %40 ya da 60 oranındaki miktarı tutarında kredi ödemeleri oluşturulmaktadır.

Ziraat Bankası Maaşın Kaç Katı Kredi Veriyor?

Emeklilerin maaşlarını almak için en çok tercih ettikleri bankalar arasında Ziraat Bankası yer alıyor. Düşük faiz oranları ve emekliye tanınan promosyon hizmetlerinde önde gelen bir banka olması fazla tercih ediliyor olmasını da etkilemektedir.

Her bankanın uyguladığı prosedür gibi Ziraat Bankası ’da kendi müşterilerine özel pek çok fırsat ve olanak sunmaktadır. Bunlar arasında en yaygın olanı kaçınılmaz olan kredi olanaklarıdır. Bu noktada emeklilere yönelik makul hizmetleri ile bilinen Ziraat Bankası emekli maaşının yaklaşık 10 katı kredi veren bir bankadır. Ödeme konusunda da zorluk çıkarmayan banka maaşın tutarı ve gününe göre yapılan düzenlemeler ile nakit ihtiyaçları için başvurulacak niteliktedir.

Vakıfbank Maaşın Kaç Katı Kredi Veriyor?

Emekli maaşını Vakıfbank vasıtası ile alan kişileri promosyon başta olmak üzere diğer kredi imkanları konusunda da birçok ayrıcalık beklemektedir. Emeklilere kredi verme noktasında en cömert bankalardan biri olan Vakıfbank, düzenli ödeme tablosuna sahip kişilere 90.000 TL’ye kadar kredi onayında bulunabilmektedir.

Emekli maaşının kaç katı kredi alınacağını vade süresi, maaşın miktarı ve faiz oranı gibi şartlar etkilemektedir. En fazla 48 aya kadar tanınan kredi olanaklarında faiz oranları da %1.15-1.20 arasında değişmektedir.

Emekli Maaşının 10 Katı Kredi Veren Bankalar

Sadece emekli maaşı esas alınarak alınacak kredilerde tutarın emekli maaşının 10 katı olması geri ödeme ve vade süresinde çok fazla sorun yaşanmadan ödenmesini sağlamaktadır. Bu nedenle pek çok emekli için maaşın 10 katı kredi veren bankalar oldukça önemlidir.

Kamu bankaları olarak nitelendirilen Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası emekli maaşını güvence göstererek kredi alınabilecek başlıca bankalardır. Emekliler için kredi tutarı en üst limiti maaşın 10 katı iken en alt limit müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenebilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Emekliye Maaşının Kaç Katı Kredi Veriliyor?” üzerine 1 yorum

  1. Kamil dedi ki:

    Dedem banka emeklisi. Acaba Halkbank emekli kredisi maaşın kaç katına kadar mümkün?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir