Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi Finans Kredim

Bankalar için ayrıcalıklı müşteri konumunda olan emekliler, 2020 yılında da faizsiz kredi fırsatlarından yararlanmaya devam ediyor. Hükümet ile birlikte yürüttükleri kampanyalar dahilinde faizsiz kredi veren bankalar işçi ve memurların yanı sıra emeklilere de uygun nitelikte kredi imkânı sunmaktadır.

2020 yılına girmeye aylar kala emeklilerin ihtiyaçlarını zorlanmadan karşılamalarını isteyen bankalar faizsiz kredi vermektedir. Emeklileri bu anlamda düşünen güncel bankaların isimlerinin bilinmesi başvuru yaparken en doğru banka şubesinin yolunu tutmayı sağlayacaktır. Aynı zamanda başvuru sürecinin de erken sonlanarak faizsiz kredinin zamanında ele geçmesini sağlayacaktır.

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emekliler ve faizsiz kredi her zaman için birlikte düşünülen kampanyalardan biri olsa da dönemsel olarak gerçekleştirilen banka kredilerinden çoğu emeklinin haberi olmamaktadır. 2020 yılı içerisinde zaman zaman verilmiş olan faizsiz krediler maaşlarını kamu bankalarından alan emekliler için halen geçerli kampanyalar arasında yer almaktadır.

Emeklilerin faizsiz kredi için başvuracakları başlıca banka maaşını aldıkları bankadır. Maaş müşterilerine kampanya dönemlerini beklemeden en uygun vade süreleri ile kredi veren bankalar en makul ödeme planına sahip krediyi alabilmeyi sağlamaktadır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Birçok bankanın emekliye faizsiz kredi vereceği düşünülse de söz konusu kampanyanın faizsiz olması sınırlı sayıdaki bankalardan emeklilerin kredi alabilmelerini sağlamaktadır. Tercihi hiç faiz ödemeden kredi kullanmak olanlar için müşterisi olabilecekleri banka sayısı az olsa da emeklilere özel düzenlenen daha çok sayıdaki cazip fırsatlardan yararlanmak için çok sayıda bankanın varlığı gösterilebilir.

Emekliye faizsiz kredi vermek isteyen özel bankaların birçoğunun temel şartı emekli maaşlarını kendi bankalarına taşımaları yönündedir. Bu tür koşul sunan bankaların sürekli müşterisi olunarak sıfır faizli ihtiyaç kredisi ve konut kredisi gibi imkanlardan yararlanmak mümkündür.

Fibabanka Emekliye Faizsiz Kredi

Emeklilere yönelik en cazip kredi seçeneklerinden biri olan Fibabanka, 3.000TL limite kadar sıfır faizli kredi vermektedir. Bankanın faizsiz kredi olanaklarından yararlanmak ve başvuru tarihlerini kaçırmamak adına düzenli olarak takipte kalmak gereklidir.

3.000 TL faizsiz kredi imkanını aynı zamanda 18 aya kadar vadelendiren Fibabanka, makul işlem ve sigorta ücretleri ile de dikkat çekmektedir. Fibabanka’nın sunduğu faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyen emeklilerin alacakları kredi tutarından yaklaşık 350-450 TL arasında kesinti yapılacaktır.

Denizbank Emekliye Faizsiz Kredi

Emeklilerin anlık ihtiyaçlarına yönelik 1000 TL faizsiz kredi veren Denizbank, üstelik verdiği faizsiz krediden sigorta ve işlem ücreti gibi ek masraflarda talep etmemektedir.

Denizbank faizsiz emekli kredisinin tek koşulu olarak iki adet faturanın otomatik ödeme talimatının Denizbank’a verilmesi olarak gösterilebilir. Kredi taksitleri sonlanana kadar talimatın geri alınmaması gerekmektedir.  Bu koşul dışında emeklilerin herhangi bir şartı yerine getirmelerine gerek kalmadan faizsiz kredi olanağından yararlanabilirler.

1000 TL faizsiz kredinin vadesi 12 aydır ve aylık taksit tutarı sabit 83 TL olarak belirlenmiştir.

PTT Emeklilere Faizsiz Kredi

Emeklilerin faizsiz ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilecekleri bir diğer kamu kuruluşu da PTT’dir. 1.000 ile 30.000 TL arasındaki nakit ihtiyaçları için sıfır faiz talep eden PTT, vade süresini de 72 aya kadar çıkarabilmektedir.

PTT üzerinden emeklilerin alacakları kredinin ödemelerini direkt olarak emekli maaşından kesinti olarak da ödemesi yapılabilir. Sadece emeklilere yönelik hazırlanmış olan faizsiz kredi kampanyası herhangi bir ek masraf talebi olmadan emeklilerin hesabına yatırılmaktadır. Detaylı bilgi almak isteyen emeklilerin en yakın PTT şubelerini ziyaret ederek en doğru bilgiye ulaşmaları mümkündür.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir