Çocuğu Olanlara 50 Bin TL Faizsiz Kredi

Çocuğu Olanlara 50 Bin TL Faizsiz Kredi

Çocuğu olanlara 50 bin TL faizsiz kredi içeriğimizde “Devlet çocuğu olana 50 bin kredi veriyor mu?” sorusuna cevap vereceğiz. Ayrıca 18 yaşından küçük çocuğu olanlara kredi başvurusu ne zaman başlıyor? Şartları neler? Nasıl başvurulur? İnceleyeceğiz. Aklınıza takılan bir soru olursa yorumlar kısmından da sorabilirsiniz.

Kaymakamlıktan nasıl kredi alınır? içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Devlet Çocuğu Olana 50 Bin Kredi Veriyor mu?

Pandemi koşulları ve zorlu ekonomik koşulların çocukların eğitim hayatını mümkün olduğunca az etkilemesi için düzenlenen kredilerden birisi de 18 yaş altı çocuğu olan ailelere sunulan faizsiz 12 ay kredidir. Bu kredinin geçerliliğini ne kadar süre koruyacağı bilinmese de bir süre için ebeveynlerin işini kolaylaştıracağı düşünülüyor.

12 faizsiz 50.0000 TL kredinin ödemeleri ise 6 ay sonra başlıyor. Ayrıca 3 yıla kadar da %0,60 gibi çok düşük oranlarla kredi almanız mümkün.

18 Yaşından Küçük Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu Ne Zaman?

18 yaş altında çocuğu bulunanlara verilen 50 bin TL faizsiz kredi şu an için güncelliğini koruyor. Eğer eğitim hayatına devam eden ve reşit olmayan bir çocuğunuz bulunuyorsa 18 yaşından küçük çocuğu olanlara kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faizsiz krediyi yalnızca Halk Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası veriyor.

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Kredi Şartları

Bu krediden çocuğu olan herkesin yararlanması mümkün değildir. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız şarttır. Çocuğunuzun 18 yaşından küçük olması gerekmektedir. Eğitim hayatı devam etmesine rağmen reşit olan çocukların aileleri kredi başvurusunda bulunamazlar.

18 yaşın altındaki çocuğun aktif olarak eğitim hayatının devam etmesi gerekmektedir. Ayrıca ebeveynlerin kredi notlarının yeterli olması şarttır. Daha önce aldığınız kredileri ya da kredi kartı ödemelerinizi geciktirdiyseniz kredi başvurunuz kabul edilmeyebilir.

18 Yaşından Küçük Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu için T.C. kimlik kartınızın ve çocuğunuzun eğitim belgesinin bulunması gerekmektedir. Başvuru için sizden bazı formları doldurmanız istenir. Daha sonra banka tarafından kredi geçmişiniz kontrol edilir. Eğer kredi notunuz yeterli bulunur ve size güvenilirse krediniz onaylanır. Krediniz onaylandıktan sonra dilerseniz bankaya giderek şubeden teslim alabilirsiniz dilerseniz de paranın hesabınıza yatırılmasını isteyebilirsiniz.

Çocuğu Olana Faizsiz Kredi Nasıl Başvurulur?

Başvuru esnasında yanınızda gerekli resmî belgelerin olmasına dikkat etmeniz yeterlidir. Bu kredi tipi için bir kefile ihtiyaç duyulmaz. Kredi süresini belirledikten sonra başvurunuz kısa süre içerisinde tamamlanır.

18 Yaşından Küçük Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu E-Devlet

18 yaş altı çocuğu olanlara kredi e devlet üzerinden yapılacağı belirtilmişti. Ancak e-devlette böyle bir menü açılmadı. Bu nedenle şu an için kredinin size çıkıp çıkmayacağını resmi makamlardan öğrenmeniz mümkün değil. Halk bankası, Ziraat Bankası ya da Vakıfbank’a başvuru yapmanız gerekmektedir.

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu Ziraat Bankası

Ziraat Bankası çocuğu olanlara kredi verirken kişilerin maaş müşterisi olmasına önem veriyor. Maaş müşterilerine öncelik tanıdıklarını aklınızda bulundurmanızda fayda var. Eğer 50.000 TL faizsiz kredi için başvuru yaparken yalnızca şubelerden faydalanabileceğinizi bilmelisiniz. Genellikle 10 gün içerisinde sonuç çıkmaktadır.

Halk Bankası 18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi

Çocuğu olanlara kredi desteğinden faydalanabilmek için maddi durumunuz kontrol edilmektedir. Devlet destekli kredilerden birisi olduğu için siz Halk Bankası’na başvurunuzu yaptıktan sonra banka öncelikle kredi notunuzu kontrol eder. Daha sonra bilgilerinizi Aile ve Sosyal Politikalar Bankalığı ile paylaşır. Eğer maddi durumunuzun yeterli olmadığına kanaat getirilirse krediniz onaylanır.

Vakıfbank 18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Kredi

Vakıfbank 18 yaş altı çocuğu olanlara kredi evren bankalardan birisi olarak biliniyor. Ancak araştırmalar genellikle kredi başvurularının olumsuz sonuçlandığını gösteriyor. Bu nedenle maaşınızı Vakıfbank’tan almıyorsanız başvurunuzu Ziraat ya da Halk Bankası’na yapmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.