Bankalar Kaçta Açılıyor?

Bankalar Kaçta Açılıyor?

Bankalar kaçta açılıyor sorusu, genellikle banka işlemlerini gerçekleştirirken şube kullanan insanlar için önem taşımaktadır.

Parayla ilgili neredeyse bütün işlemlerin bankalar üzerinden yapılmakta olması nedeniyle, bankalar şube çalışanları üzerindeki iş yükünü hafifletmek ve müşterilerinin işlerini kolaylaştırmak için ileri teknolojinin tüm avantajlarından yararlanmaktalar.

ATM’ler aracılığıyla veya internet bankalığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı ile çok sayıda işlem 7 gün 24 saat kolaylıkla yapılabilmektedir. Ancak durum böyle olsa bile tüm bu kanallar aracılığıyla yapılması mümkün olmayan işlemler için şubeye gitme zorunluluğu hala devam etmektedir. Bu yüzden hangi banka kaçta açılıyor vatandaşların sık sık internet üzerinden araştırdıkları bir konu haline gelmektedir.

Bankalar resmi kuruluşlar olduğu için çalışma saatleri hemen hemen birbiriyle aynı olmasına rağmen sabah açılış saatleri 08:30 veya 09:00 olabilmektedir. Aynı zamanda kapanış saatleri de açılış saatine göre değişeceğinden 17:00 veya 17:30 olarak farklılık gösterebiliyor. Bankalar saat uygulaması değiştirilse dahi tüm yıl aynı saatte açılıp kapanırlar.

Ziraat Bankası Kaçta Açılıyor?

Ziraat Bankası, ülke genelinde bulunan tüm şubeleriyle hafta içi her gün sabah saat 09:00 itibariyle işleme başlamaktadır.

Öğle tatili 12:30 – 13:30 arası yemek saatinde hizmete ara vererek öğleden sonra 13:30 – 17:30 saatleri arasında hizmete devam etmektedir.

Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde şubeleri kapalı olduğundan hizmet vermemektedir. Bunun dışında internet şubesi, ATM, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden çok fazla işlem 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilmektedir.

Garanti Bankası Kaçta Açılıyor?

Garanti Bankası şubeleri hafta içi her gün 09:00-12:30 ve 13:30-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Merkezi noktalarda bulunan, havalimanı içerisinde, alışveriş merkezleri içinde ve sınır kapılarında yer alan şubeler ise öğle aralarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Alışveriş merkezleri içerinde bulunan banka açılış kapanış saatleri diğer şubelerden farklı olarak saat 10:00 itibariyle açılmakta olup, Atatürk Havaalanı içerisindeki şube 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Vakıfbank Kaçta Açılıyor?

Vakıfbank, finansal işlemler, maaş, kredi kartı, kira ve fatura ödemeleri, kredi ve burs ödemeleri, para yatırma ve çekme, EFT ve havale gibi işlemlerini şubelerden gerçekleştirmek isteyen müşterileri için hafta içi her gün saat 09:00-12:30 ve 13:30-17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İş Bankası Kaçta Açılıyor?

Türkiye İş Bankası şubeleri, hafta içi her gün saat 09:00-12:30 ve 13:30-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Alışveriş merkezleri içerisinde bulunan İş Bankası Şubeleri ise hafta içi her gün sabah 10:00 itibariyle mesaiye başlar.

Peki, alışveriş merkezi içerisinde bulunan banka kaçta kapanır diye düşünen müşteriler için mesai bitim saatinin 18:30 olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca İstanbul Havalimanı içerisinde bulunan İş Bankası şubesi tüm gün hizmet vermeye devam etmektedir.

Bankalar Öğlen Saat Kaçta Açılıyor?

Özellikle kamu kurum personelleri veya sabit mesai saatleri içerisinde çalışan vatandaşların banka işlemlerini şubelerde yapabilecekleri saatleri öğrenmek için bankalar kaçta işleme başlıyor ve öğle arası saat kaçta kapanıp kaçta açılıyor sorularının yanıtları önem taşımaktadır.

Bankaların çoğunluğu öğle arası saat 12:30 itibariyle yemek molası vererek öğleden sonra saat 13:30’da tekrar hizmet vermeye devam etmektedir. Bunun yanında çok sayıda banka yoğunluk olan şubelerinde personellerinin dönüşümlü olarak yemek molası vermesi ile öğle arasında hizmet vermeye devam etmektedir.

Hava alanı içerisinde bulunan banka şubeleri, alışveriş merkezleri içerisinde bulunan banka şubeleri ve sınır kapılarında bulunan banka şubeleri öğle arasında yemek molası vermeden müşterilerine hizmet veremeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.