Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Kredi Finans Kredim

Banka dışında kredi veren yerler denildiğinde akla birkaç alternatif gelmektedir. Bankaların ciddi oranda fark yaratan faizleri, uygun olmayan ödeme koşulları ve maddi açıdan kişiyi zorlamaları kredi almayı da zorlaştırmaktadır. Bu nedenle banka harici kredi veren firmalar araştırılmaya başlanır.

Birçok firma veyahut özel şirket, kredi almak isteyenlere esnek ödeme koşullarıyla fırsatlar sunmaktadır. Türkiye sınırları içerisinde kredi verme, kredi dengelerini koruma amacıyla BDDK olarak bilinen kuruluş bulunmaktadır. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu olarak bilinen bu kuruluş yalnızca bankalarla ilgilenmez aynı zamanda banka dışında kredi veren kurumlarla da ilgilenir. Denetler ve dengelerin korunması için yasal süreci işletir.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Bankaların dışında kredi veren adreslerin olduğunu bilmeyen pek çok kişi, ödeyememe korkusuyla krediden uzak kalmaktadır. Yeterince araştırma yapıldığında en az banka sayısı kadar farklı firmaların da kredi verebildiği fark edilecektir. Banka harici kredi çekme niyetine girdiğiniz zaman öncelikli olarak hangi alanda kredi çekeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Ticari işletme kredisi veyahut bireysel ihtiyaç kredisi gibi alanlardan dilediğinizi seçtiğinizde kredi alabilmeniz mümkündür.

Banka dışında kredi veren adresler; kuyumcular, galeriler, şirketler, vakıflar gibi adreslerdir. Bu gruplar arasında en çok bireysel kredi veren özel şirketler tercih edilmektedir.

Özel Şirketlerden Kredi Alabilmek Mümkün mü?

Bankaların koşullarından memnun olmayanlar için özel şirketler oldukça cömert kredi imkânları sunmaktadır. Bireysel kredi veren faktöring şirketleri araştıran kişilerin hemen hepsinin ilk merak ettiği detaylardan biri kredi puanıdır. Kredi puanı düşük olan kişilerin ticari veya bireysel kredi başvuruları da şirketler tarafından karşılanmaktadır.

Kişilere kredi imkânı sunan şirketlere faktöring şirket adı verilmektedir. Faktöring şirketler, kredi verirken bazı faiz uygulamaları yapmaktadır. Krediyi alırken anlaştığınız faiz oranları üzerinden geri ödeme koşulları oluşturulmaktadır. Bununla birlikte özel kredi veren kurumlar daha esnek faiz oranlarına sahip olabilmektedir.

Özel Şirketlerden Senetle Kredi Alabilmek Mümkün mü?

Kredi alabileceğiniz adresleri araştırırken aynı zamanda senet araştırmaları da yapmanız gerekmektedir. Senetle kredi almak da kredi bulabilmenin alternatifleri arasında yer almaktadır. Senetle kredi veren finans şirketleri Türkiye’de oldukça köklü bir yere sahiptir. Özellikle çok büyük firmaların bir kolu senetle kredi verme üzerine çalışmaktadır. Bunun temel nedeni sizin senetlerinizi komisyon usulü kar aracı olarak kullanmalarıdır.

Senetle kredi verirken komisyon uygulayan firmalar, kendilerine komisyon payı alabilmektedir. Senette yer alan 50 bin TL’nin 5 bin TL’sini kendileri almaktadırlar. Dolayısıyla kendileri yüklü miktarda kar yaparken sizin de kredi ihtiyacınıza cevap vermiş olurlar. Banka harici kredi almak istiyorum diyenlerden biriyseniz özel şirketlerden senet alternatifini de düşünebilirsiniz.

Kuyumculardan Kredi Alabilmek Mümkün mü?

Banka dışı kredi nasıl alınır sorusunu araştırırken karşınıza pek çok yol çıkacaktır. Bu yollardan bir tanesi de kuyumcu alternatifi olabilir. Kuyumcular ellerinde yüklü miktarda para bulunduran küçük şirketlerdir. Dolayısıyla bireysel kredi veyahut ticari kredi ihtiyacınızı karşılayabilmek için kuyumcuları tercih edebilirsiniz. Banka harici kredi almak istiyorum diyenlerdenseniz doğru kuyumcuyu tercih etmelisiniz.

Kuyumculardan kredi alabilmek mümkün ama ne her kuyumcudan kredi alınır ne de her kuyumcu size kredi verir. Bunun için daha önce kredi vermiş, tanıdığınız ve güvendiğiniz kuyumcuları tercih etmelisiniz. Geri ödeme koşullarını kendi aranızda defalarca konuşmalı, iki tarafın da kabulü sonrasında karşılıklı sözleşme imzalamalısınız.

Kuyumculardan Senetle Kredi Alabilmek Mümkün mü?

Kuyumculardan kredi almak isterseniz özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi kapalı çarşıların olduğu adresleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde pek çok kuyumcunun bir arada olduğu adreslerde güvenilir kuyumcudan alışveriş yapmak, yerini bilip kontrol etmek önemlidir.

Senetle para veren kuyumcular, borcunuzun karşılığında kar payı alan adreslerdir. Dolayısıyla senedi imzaladığınızda hem kuyumcu kendini güvenceye alacak hem de sizin elinize para geçmiş olacaktır. Özellikle senetle işlem yapmak istediğinizi dile getirdiğinizde ise verdikleri krediden kar payı alabilmektedirler. Senetle para veren bankalar olabildiği gibi kuyumcular da senet üzerinden borç verebilmektedir.

Yabancı Bankaların Türkiye Temsilciliklerinden Kredi Alabilmek Mümkün mü?

Türkiye sınırları içerisinde bulunan özel veyahut kamu bankalarının verdiği krediler size uygun değilse alternatif arayabilirsiniz. Bunun dışında bankalar kredi vermiyor nereden para bulabilirim diyenlerden biriyseniz kendinize uygun yurt dışı bankası tercih edebilirsiniz. Yurt dışında bulunan yabancı bankaların Türkiye sınırları içerisinde temsilcilikleri vardır. Türkiye’de bir banka gibi olmadıkları için işleyiş düzenleri de bankalardan farklıdır.

Yabancı banka temsilciliklerine gelir belgeniz ve kefilinizle beraber gittiğinizde rahatlıkla kredi alabilmeniz mümkündür. Kendilerine göre faiz uygulaması yürüten temsilcilikleri araştırıp güvenilir olanları tercih edebilirsiniz.

Holdinglerden Kredi Alabilmek Mümkün mü?

Şirketlerin en büyük versiyonları olarak kabul edilen holdingler zaman zaman kredi durumuyla anılmaktadır. Holdingler kendi içlerinde döner sermayesi olan ve kredi verebilen kuruluşlardır. Dolayısıyla düzenli şekilde kredilerinizi ödeyebileceğiniz bir adres ararsanız holdinglerle çalışabilirsiniz.

Türkiye sınırları içerisinde bilinen 2 ayrı holding kredi vermektedir. Bunlardan biri Koç Holding diğeri ise TEB Holding A.Ş’dir. Her iki holdingten de kredi alabilir geri ödeme koşullarını faiziyle kabul edebilirsiniz.

Komisyon sistemiyle de çalışan holdingler kendileri için bir miktarını alabilmektedirler. Komisyonla kredi çektirenler 2018 yılında çok daha hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Bu şekilde kişinin para sıkıntısı çözülürken holding veyahut kredi komisyoncusu şirket de kar elde etmektedir.

Vakıflardan Kredi Alabilmek Mümkün mü?

Banka dışında kredi veren finans şirketlerinin yanı sıra farklı kredi kaynakları da bulunabilmektedir. Kimi vakıflar da kredi işlemine onay verebilmektedir. Daha çok borç para veren vakıflar olarak bilinseler de borç para kapsamında kredi işlerini yürütmektedirler. Bahsi geçen vakıfların Türkiye’nin en büyük vakıflar olduğu bilinmektedir. Aksi halde küçük çaplı yardım kuruluşu olan vakıflar kredi verebilen adresler değildir.

Galerilerden Kredi Alabilmek Mümkün mü?

Yüklü miktarda, büyük paralarla iş yapan kuruluşlardan bir diğeri galerilerdir. Galerilerin de kredi veyahut borç verebilme durumları mevcuttur. Bunun dışında senetle para veren galeriler de oldukça çoktur. Senetle borç verenler, senet karşılığında istediğiniz parayı almanızı sağlamaktadır. Bu şekilde kendilerini güvenceye alarak sizin de para ihtiyacınızı karşılamaktadır.

Galeri ve borçlanma denildiğinde akla gelen bir başka konu tefeciliktir. Özellikle galeri kapsamında kredi verdiğini dile getiren ancak BDDK denetlemelerinden kaçan bu toplulukların kredisini kabul etmemelisiniz. Verecekleri kredinin neredeyse yarısını faiz olarak alan bu topluluklar ödememeniz halinde can ve mal kastına teşebbüs edebilmektedir. Bu nedenle yasal olmadıkları asla unutulmamalıdır. Kanuni takipte olanlara kredi verme şansı sunulsa da başka isimler altında tefecilik yapılması ihtimali unutulmamalıdır.

Elden Kredi Veren Yerler

Bankaların kredi vermediği, kredi puanı düşük olanlardan biriyseniz kredi alabilecek farklı alternatifler arayabilirsiniz. Kredi çekemeyenlere müjde olacak pek çok kurum ve kuruluş, düşük faiz imkânıyla kredi fırsatı sunmaktadır. Kredilerin banka hesabına yatırılması mümkün olduğu gibi elden verilmesi de mümkündür. Elden kredi veren yerler sizin tercihinize göre banka hesabınıza da yatırabilir.

Banka hesabına yatırılan ücret yüklü miktardaysa bankanın dikkatini çekebilecektir. Tek seferde yüklü transfer yapmak istemezseniz kredi veren şahıslarla görüşüp elden temin edebilirsiniz. Kredinizi elden aldığınızda muhafaza etmek için özellikle güvenlik koşullarını arttırmalısınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Banka Dışında Kredi Veren Yerler” üzerine 3 yorum

  1. CANAN BAYRAKDAR dedi ki:

    ACİL 35 BİNE İHTİYACIM VAR NOLUR YARDIMCI OLUN

  2. Ilhan dedi ki:

    Acil 50 bin ihtiyacim var donus yapilsin

  3. Semra Özdemir dedi ki:

    Çok acil ihtiyacım var bankalardan kredi alamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler 0552 234 37 57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir