Akbank Eft ve Havale Saatleri

Akbank Finans Kredim

Farklı bankalar arasında para alışverişi ya da para işlemi gerçekleştirme olarak tanımlanabilen eft, Akbank için de mümkündür. İnternet kullanım hızıyla orantılı olarak kullanımı artan eft uygulamaları, müşterilerin farklı bankalarla işlerini yürütmesini kolaylaştırmakta.

Aynı bankada hesaplar arası işlem yapma olarak açıklanan havale de eft gibi saatler doğrultusunda yapılabilmektedir. Havale işlemi ile gönderilen para hemen hesaba geçebiliyorken eft, zaman alan bir işlemdir. Eftnin farklı bankalar arsında yapılması durumun, Merkez Bankası tarafından idare edilmesine neden olur. Bu da belli bir süreç dâhilinde olmaktadır. Her bankanın eft saatleri değişkenlik göstermektedir. Ancak eft işlemleri çoğunlukla 09.00 gibi başlayarak en geç 17.00’da bitmektedir. Bankalardan bazıları eft saatini 16.00 olarak düzenlerken bazıları 17.00 olarak düzenleyebilir.

Akbank Eft/ Havale

Akbank eft saatleri, 09.00 ile 17.15 arasında devam etmektedir.  Bu saatler içerisinde yapılacak herhangi bir aktarım gün içerisinde karşı tarafın hesabına ulaşacaktır. Aksi halde ertesi gün beklenir. Akbank eft saatleri, bu şekilde olmakla birlikte aktarım işlemini haftanın son günü 17.15 sonrasında yapmak da mümkün. Ancak yapılan aktarım ilk Pazartesi tamamlanacak, karşı tarafın hesabına geçecektir. Havale işlemleri için de eft gibi banka şubesine gidilmesine gerek yoktur. Akbank havale saatleri ise eft saatleri gibi belli bir kural dâhilinde yapılmaz. Günün her anında havale gerçekleştirilebilir. Akbank eft saatleri ve Akbank havale saatleri hem yapılan işlemler doğrultusunda hem de saat düzeni konusunda oldukça farklıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir