2018 Altın Fiyatları Ne Olur? Yükselir Mi? Düşer Mi?

Altın Finans Kredim

2018 altın fiyatları değişimi nasıl olur? Altın fiyatları yükselir mi düşer mi? diyorsanız içeriğimizi okumaya devam edin. En eski yatırım araçlarından biri olan altın, diğer yatırım sektörleri kadar hareketli ve riskli olmadığı için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.

Yavaş ilerleme kaydeden ancak kaybetme riski neredeyse hiç barındırmayan altın, 2018 yılında olumlu anlamda seyretmeye devam edecek.

Yapılan araştırmalar sonucunda 2018 yılı metal fiyatları 2017’ye nazaran çok daha pozitif anlamda yol kat edecek.

İlginizi Çekebilir: Altın Yatırımı Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Altının Yıllara Göre Rekor Değişimi

Altın devamlı küçük adımlarla yükselişe geçen, sahiplerinin strese girmediği yatırım araçlarından bir tanesidir. Bu nedenle altını alıp bir köşeye koymak, değerlenmesini beklemek güven veren bir durumdur. Ne var ki kimi yıllarda altın da diğer yatırım kaynakları gibi sıçramalar gösterebilmektedir.

Meydana gelen sıçramaların en yakın tarih olarak 2011 yılında gerçekleştiğini söylemek mümkündür. Kendi rekorunu 2011 yılında kıran altın, bu yıl içerisinde 1,921, 17 dolara kadar yükselme göstermiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda 2018 yılında meydana gelen yükselme 2011 yılında meydana gelen yükselmeden çok daha fazla olacaktır. 2018 yılı itibariyle alının 2,000 doların üzerine çıkacağı tahmin edilmektedir.

2018 Altın Fiyatları Yükselir Mi? Düşer Mi?

Altın 2018 yılında son birkaç yılın rekoruna imza atacak. Yapılan ekonomik değişimler, altın ve diğer tüm metaller üzerinde büyük oynamalara neden olacak. 2018 yılında altında değişim meydana gelebilmesi şimdiki tahminler doğrultusunda belirlenmektedir. Meydana çıkabilecek ani durumlar gerileme veyahut tahmin edilenden çok daha büyük bir sıçramaya neden olabilecektir.

2018 yılında altının onz başına 1,365 dolara kadar yükselmesi beklenmektedir. Dolayısıyla gram altının da 160 TL’yi görebilmesi yüksek ihtimaldir. 2017 yılında gram altının değerinin 150 TL dolaylarında seyrettiği düşünüldüğünde altın için ciddi manada bir değişim olacağı söylenebilmektedir.

2018 Altın Fiyatları Ne Olur?

Dünya ekonomisinin hızlı değişiminden etkilenen altın,  dolar ve euro gibi para birimlerinin düşmesine, yükselmesine bağlı olarak değer almaktadır. 2017 yılında doların hızlı iniş çıkışları, metalin değerlenmesine fırsat yarattı. Dolayısıyla yıl boyunca toplamda %12’lik bir artışla altın, yatırımcılarına kar kazandırdı.

2018 yılında 2017 yılına nazaran daha hızlı bir yükseliş olacağı düşünülmektedir. Özellikle siyasi dengelerin değişimi önce doları daha sonra euroyu son olarak da altını etkilemektedir. Dolayısıyla dünya genelinde meydana gelen değişimlerle altından kar elde etmek mümkündür. Altın pek fazla gerileme kaydetmeyen ancak ilerleme konusunda yol alan bir metaldir. Yapılan açıklamalar sonucunda 2018 yılında hiç göstermediği kadar ilerleme gösterecek gram 160-170 TL dolaylarında seyredecektir.

2018 Altın Fiyatları Değişimine Etki Edecek Detaylar

Altının 2018 yılında değişime uğramasının pek çok etken dâhilinde olacağı tahmin edilmektedir. Bu etkenler arasında en güçlü olan petrol ve diğer yatırım dengeleridir.

Petrol fiyatlarında meydana gelen artış, altının 2018 yılında yaşayacağı değişimin ana kaynağıdır. Bunun yanında doların yükselme ve düşme tablosu da altında meydana gelecek değişime kaynaklık edecektir.

Yapılan açıklamalar sonrasında enflasyonun ciddi değişiminin pek çok kişiyi terleteceği, altına ihtiyaç duyulacağı bir gerçektir. Özellikle borsada yer etmek isteyenlerin altınsız tüm parasını riske atması 2018 yılında tehlikeli olabilecektir. 2018 yılı metal yılı olacak. Tahminlerin doğru çıkması sonucunda artışın 2019 yılında da aynı süratle devam edeceği bekleniyor.

2018 Yılında Neden Altın Alınmalı?

Bir köşede uzun zamandır biriktirdiğiniz altınınız varsa ve size çok bir şey katmıyorsa doğru zaman 2018 yılı olabilir. 2018 yılında altından beklentiler bir hayli yüksek. Küresel değişimlerin az çok tahmin edilebilmesi, metalin rekor kıracağı sonucunu meydana getirmektedir. Birkaç yıl öncesinden altın alıp 2018 yılında yüksek meblağda kar elde etmek isterseniz altın biriktirmelisiniz. Altın ve gümüş için 2018 yılı kıymetli bir yıl olacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir